PlayStation VR Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony’nin heyecanla beklenilen sanal gerçeklik teknolojisi Playstation VR, nihayet satışa çıkıyor. İşte Playstation VR çıkış tarihi, fiyatı ve geliştirilen oyunların sayısı! Game Developers Conference 2016’da, SONY PlayStation VR için özel bir toplantı yapıldı ve bu toplantı ile PlayStation oyuncularının merakla beklediği sanal gerçeklik teknolojisi olan PlayStation VR’ın hem çıkış tarihi, hem de fiyatı resmi bir şekilde açıklandı. Sony Computer Entertainment başkanı Andrew House, PlayStation VR’ın Ekim 2016 içerisinde Amerika’da 399 dolardan, Avrupa’da ise 399 Avrodan piyasaya sunacaklarını açıkladı.

facebook müşteri hizmetleri

Ülkemizde, dolar ve Avro kurunun özetle 3 TL’den izlendiğini varsayar olursak ve bir takım vergileri ve kâr oranlarını da buna dahil edersek, PlayStation VR’ın 1400 ile 1500 arasındaki bir rakam ile ülkemizde olabileceğini tahmin ediyoruz. Sony PlayStation VR’ı satın alanlara The Playroom in VR adlı özel VR oyunu hediye edilecek. Bunun yanı sıra ise PlayStation VR’ın çıkışı ile birlikte 50 VR oyununun aynı dönemde piyasada olacağını ve 230 yapımcının ise PlayStation VR için oyun geliştirdiğini açıkladı.
ps

Bu firmalardan bazıları Crytek gibi teknolojik firmalar olmakla beraber, DICE gibi firmalar da PlayStation VR için özel oyunlar geliştiriyor. Bunlardan biri ise Star Wars: Battlefront olacak. Sony PlayStation VR’ın rakiplerinden Oculus Rift, 28 Mart 2016’da 600 dolara, HTC Vive ise Nisan ayının ilk haftalarında ise 800 dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak. Rakiplerine kıyasla, PlayStation VR’ın ucuz olacağını söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir