Project Tango’ya Sahip Telefonlar Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google ve Qualcomm işbirliğinde geliştirilen Project Tango teknolojisine sahip akıllı telefonların 2015 yılının 3. çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor. 3D algılama yeteneği sayesinde diğer akıllı telefonlarda yer almayan bir özellik sunacak olan bu yeni cihaz böylece 3 boyutlu modelleme yapabilmeye olanak sağlayacak.

facebook müşteri hizmetleri

Google’ın geliştirdiği Project Tango, mobil cihazlara, hareket izleme ve derinlik algılama gibi ileri düzey fonksiyonlarla birlikte arttırılmış gerçeklik getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Google, bu teknoloji ile geliştirilen ilk ürün olan Project Tango Tablet‘i geliştiricilere 512 dolar karşılığında satmaya başlamıştı. Geliştiricilere özel olan bu ürün sayesinde geliştiriciler bu tableti satın alarak Project Tango teknolojisi ile uygulamalara geliştirmeye başladı bile.

Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm yetkilisi Raj Talluri, Google ile birlikte bu teknoloji üzerine işbirliği yapmaktan heyecan duyduklarını söyleyerek, mobil cihazlar için yenilikçi görsel deneyimler yaratmak için çalıştıklarını belirtti.

Sanal gerçeklikten tutun da üç boyutlu ölçümlere kadar fazlasıyla noktada hayatımıza yeni kolaylıklar sunacak olan Project Tango’nun 2017’ye kadar yaygınlaşması ve hayatımıza karışması bekleniyor. Google ve Qualcomm işbirliği ile geliştirilen Project Tango ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ya da Project Tango Tablet’in geliştirici sürümünü satın almak istiyorsanız Project Tango’nun websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir