PS4 20. Yıl Özel Konsolu 130 Bin Dolara Satıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony’nin Playstation konsollarının 20. yılına özel çıkarttığı sınırlı sayıda konsol için ne kadar ödersiniz?

Orjinal Playstation konsolunun gri rengine sahip olan 20. Yıl Özel PS4 versiyonundan yalnızca 12,300 adet üretildiğini biliyoruz. Peki bu seriye ait cihazlar arasında, 00001 seri numarasına sahip olanı satın almak için ne kadarı gözden çıkartabilirsiniz?

Sony geçtiğimiz günlerde bu sorunun cevabını bulmak için bir açık arttırma başlattı. Japonya içerisinde yapılan açık arttırma Yahoo Auctions üzerinden gerçekleştirildi. Açık arttırmanın sonunda kazanan kişi, bu özel versiyon PS4 için tam olarak 15,135,000 Yen ödedi. Bu fiyat yaklaşık olarak 129,000 Dolar ediyor.

facebook müşteri hizmetleri

PS4

Sony’den bir yetkili yaptığı açıklamada “Açık arttırmaya katılan tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Kazanan teklif konusunda hepimiz oldukça şaşırdık. Bu bizim beklediğimizden çok daha yüksek bir fiyat oldu.” dedi. Bu açık arttırmadan kazanılan paranın tamamı Japonya’da bulunan Save The Children vakfına bağışlandı.

Sony, Ocak ayının başında Playstation 4 satış rakamlarını açıklamıştı. Playstation 4, 2013 yılında yaptığı çıkıştan beri tam olarak 18.5 milyon ünite satmayı başardı. Standart bir Playstation 4 konsolu yaklaşık 400 dolara alıcı buluyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir