PS4 Sahipleri Gelecekteki Ücretsiz PS Plus Oyunlarını Kendileri Seçecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

PlayStation’ın aylık premium üyelik sistemi PS Plus’ın her ay kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunduğunu bilmeyen yoktur. Her ne kadar kullanıcılar verilen ücretsiz oyunlardan memnun olsa da elbette ki verilen ücretsiz oyunu kendinizin seçmesi çok daha güzel olur. Sony bu konuda çalışmalara başlamış gibi görünüyor.

Gelecek aydan itibaren Sony PS Plus için yayınlayacağı ücretsiz oyunlar için bir liste yaparak oyuncuların ücretsiz gelmesini istedikleri oyunu oylamalarını isteyecek. Vote to Play ismindeki bu program şimdilik sadece PS4 için düşünülse de daha sonra PS3 için de gelebilir.

facebook müşteri hizmetleri

Peki seçilmeyen oyunlara ne olacak. Gelen bilgilere göre listeden seçilmeyen oyunlar o ay süresince indirimli olarak PS Store üzerinden satılmaya devam edecek. Yani oyunu oynamak isteyenler her türlü oynayacak ancak yine ufak bir ücret ödemek zorunda kalacaklar.

PS Plus’ın Ağustos ayı için ücretsiz olarak yayınlayacağı oyunlar daha önceden duyurulduğu için Vote to Play programı ilk olarak Eylül ayının ücretsiz oyunlarını belirleyecek. Ağustos için ise daha önceden belirlenen Limbo, Stealth Inc. 2, Sound Shapes ve Lara Croft and The Temple of Osiris oyunlarını ücretsiz olarak edinebilecekler.

PS4 kullanıcıları için oldukça yararlı olacak olan bu program umarız gelecekte PS3 ve PS Vita için de aktif olarak çalışabilir. Öbür türlü çok da adil olmaz, gerçi Sony hiçbir konsoluna adil davranmıyor ama…

Ücretsiz oyunların seçilebilecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir