Quad HD Ekranlı Xiaomi Mi5 Özellikleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon piyasasında neredeyse hergün yeni bir sızıntı, yeni bir model ortaya çıkıyor bu akıma Xiaomi firmasıda dahil oldu. Yaz aylarının ortalarında çıkması beklenen Xiaomi Mi5 özellikleri oldukça sağlam bir cihaza benziyor.

Ayrıca Xiaomi Mi5 5.2 inç’lik bir QHD ekran ile gelecek. Xiaomi Çin’deki en hızla büyüyen ve gelişen bir akıllı telefon firması. Yeni modeli Xiaomi Mi5’i yaz aylarına yetiştirebilmek için hızla çalışıyorlar.

Yeni amiral gemisi hakkında özellikle Xiaomi Mi5 özellikleri hakkında bir sürü sızıntı çıkmasına rağmen resmi tanıtılma tarihi bekleniyor. Çinli bir blog sitesinden bazı fotoğraflar sızdırıldıktan sonra 5.2 inç ve QHD olacağı kesin gözü ile bakılıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Xiaomi yeni amiral gemisi ile akıllı telefon pazarında kendine yer bulacak gibi duruyor. Sızan bazı Xiaomi Mi5 özellikleri kısmına bakarsak, 2.7 Ghz hızında Qualcomm Snapdragon 810 işlemci yonga seti ve yukarda belirttiğimiz gibi 5.2 inç QHD ekran, 4 GB Ram setleri ile geliyor. Ayrıca kamera konusunda da iddiasını sürdürüyor. OIS desteği ile 16 Megapiksel bir ana kamera ve parmak izi tarayıcısı ile beraber 3000 mAh bataryada bunları destekliyor.

Bilinen ve sızdırılan Xiaomi Mi5 özellikleri bu şekilde ne kadar farklı olur veya eksiklikler olur bilinmez. Diğer bir yandan Home tuşu yerine dokunmatik tuşlara entegre edileceği belirtiliyor. Patent başvurusuna göre parmak izi okuyucu sensörü taşıyan bölge ise herhangi bir darbelere karşı dayanıklı hale getiriliyor. Aynı zamanda özelliğin şimdilik kimlik doğrulama için kullanılacağı belirtiliyor.

Beklenen Xiaomi Mi5 özellikleri

  • 5.2 inç QHD ekran
  • 4 GB Ram
  • 2.7 Ghz hızında Qualcomm Snapdragon 810 işlemci
  • 16 Megapiksel bir ana kamera
  • Parmak izi sensörü
  • 3000 mAh batarya
  • 8 MP ön kamera

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir