Quadcopter Nasıl Tasarlanır ? Nasıl Yapılır ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Quadcopter ya da daha az kullanılan adıyla Multicopter olarak adlandırılan cihazlar aslında en az 2 motora sahip helikopterlerdir.

Quadcopterler sahip oldukları 4 ya da daha fazla motor(aslında rotor) sayesinde havada çok akrobatik, herhangi bir canlının yapabileceğinden daha esnek hareketler yapabilirler.

1920lerde ilk insanlı tasarımları ortaya çıkmıştır ve günümüzde hobi,fotoğrafçılık,arazi inceleme gibi amaçlarla insansız versiyonları tasarlanmaktadır. Dikey kalkış, dönüş, takla gibi hareketler temel tasarımında vardır. Siz de bir Quadcopter almak veya tasarlamak isterseniz gerekli ekipmanı ve bilgiyi bu adresten alabilir, sayfadaki iletişim bilgilerinden ücretsiz destek alabilirsiniz. Ayrıca sitede bulunan online dökümanlar sayesinde üretiminizin her aşamasında yardım bulabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri
Quadcopter’in sabit durması ve hareket etmesi için gereken rotor dönüşlerini kontrolcü ayarlar.

Quadcopter’ler nasıl çalışır ? Quadcopter ile havadan görüntü nasıl alınır ?

Çok pervaneli bu helikopterler şarjlı lityum polimer pille dakikalarca hatta sisteminizin tasarımına göre saatlerce havada kalabilir. Havada dengede kalabilmek ve akrobatik hareketler yapabilmek için rotorları gerektiği şekilde döndürmesi gereken bir kontrolcü gerekir. Bu kontrolcü Jiroskop, ivme sensörü, manyetik sensör, GPS ve barometre içerebilir. Bu kontrolcüyü, temel kasayı, rotorları, bataryaları ve diğer tüm ekipmanları bu adresten alabilirsiniz. Gereken teknik bilgileri de sayfadan kolayca elde edebilirsiniz.

Helikopteriniz varsa, tasarım aşamanız bitmek üzereyse ya da tasarım aşamasının ortasındaysanız aklınızda bir soru vardır: havadan fotoğraf ve video nasıl çekilir ?

Quadcopterinize takacağınız bir kamera yardımıyla isterseniz havadan canlı görüntü aktarabilir, isterseniz de fotoğraf ve video çekebilirsiniz. quadsepeti.com üzerinden en uygun fiyatlarla kamera ve montaj aparatlarını temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir