Qualcomm’dan Snapdragon 820 İle İlgili Açıklama

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Birçok akıllı telefon modelinin kullandığı işlemci markası Qualcomm’dan açıklama geldi. Birçok telefon üreticisi orta segment ve amiral gemisi modellerinde işlemci çipseti olarak Qualcomm’un modellerini tercih etmekte. Yine o modellerden olan Qualcomm Snapdragon 810 modelini kullanan birçok firma telefonlarında ısınma sorunları oluşmuş ve bununla ilgili firmaya geri bildirimde bulunmuşlardır. Bu markalardan biri olan LG, amiral gemisi olan G4 modelinde Snapdragon 810 kullanmış ve kullanıcılardan geri bildirime göre ısınma sorunları gün yüzüne doğmuştu.

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi ise Qualcomm yeni modeli olan Snapdragon 820 hakkında ısınma söylentileri çıkmasının ardından açıklamada bulundu. Firmanın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni nesil mobil işlemcisi olan Snapdragon 820 birçok firma tarafından test edilmeye devam ediyor. Firmaların test sonucları hakkında piyasada daha çok ısınma yönüne doğru söylentiler çıkmaya başladı. Bu söylentilerden sonra Qualcomm’dan Snapdragon 820 ile ilgili açıklama geldi. Açıklama ise şu şekilde ; “Snapdargon 820’nin performansına dair çeşitli medya organlarında yer alan söylentiler asılsızdır. Snapdragon 820 tüm IP bloklarında gelişmekte ve 14nm işleme teknolojisinin ikinci nesli dahilinde üretilmektedir. Snapdragon 820 tüm spesifikasyonlarımızı karşılamaktadır. Fakat hepsinden önemlisi OEM’lerimizin termal ve performans spesifikasyonlarını da tatmin etmektedir.” dedi.

Yeni nesil işlemci büyük markalar tarafından modellerde test edlmeye devam ediyor. Gelişmiş özelliklere sahip bu işlemcinin performans ve ısınma derecesi şuan için bilinmiyor. Yakın zamanda tanıtılacak olan işlemci büyük bir merak ile bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir