Rafting Hayranlarını Drone Kurtardı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ufak tefek boyutu ve neredeyse bir helikopteri andıran azca maliyetli olmasıyla drone’lara doğal felaketler gibi arama ve kurtarma çalışmalarında daha sık rastlar olduk. Yapılarından dolayı insanların ulaşmasının çok zor olduğu yerlere rahatlıkla erişebilecek donanıma sahip drone‘lar, arama ve kurtarma operasyonlarını gayet olumlu bir seviyede hızlandırıyor. Geçtiğimiz günlerde rafting yaparken mahsur kalan bir grup gencin yardımına da tekrar drone yetişti.

facebook müşteri hizmetleri

Rafting yaparken suyun ortasına geldiklerinde bir anda suya düşen ve bir kayalığın üzerine kurtarılmayı bekleyen bir grup genç için Auburn itfaiye departmanı tarafından kullanılan drone, kayalığın üzerinde olan raftingçilerin bulunmuş olduğu konuma can kurtaran yeleği atarak kurtarma operasyonuna muhteşem yardım sağladı. Ayrıca gözetlemecilik yaparak arama ve kurtarma botunun kazazedeleri bölgeden kurtarması sırasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı etrafı gözledi.

Yapılan bu uygulamanın resmi olmadığını ve onaylanmadığını da belirtelim. Operasyonda kullanılan DJI Phantom III’ün itfaiye şefi Frank Roma‘ya ait ferdî bir alet olduğu belirtiliyor. Fakat drone’un bu alandaki başarısı, bu uygulamanın hayata geçmesinin ne derece olumlu olabileceğini ortaya koyuyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir