Rare E3’te Yeni Oyun Duyuracak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Şimdi kalkıp 90’larda Nintendo ile büyümüş olan kime sorsanız size Rare‘ın ne kadar efsanevi bir şirket olduğundan falan bahseder, haklıdır da. İngiliz oyun yapımcısı Rare (o zamanki adıyla Rareware) SNES ve Nintendo 64 gibi konsollarda tarih yazmış, bize Donkey Kong Country ve Goldeneye 007 gibi efsaneler bırakmıştı. Ama sonra işler ters gitti, bir anda Rare’ı Microsoft satın aldı, biz de bir şey anlayamadık. İşte o günden beri sessiz sedasız Kinect oyunları geliştiren şirket sonunda ayılmış olacak ki Rare E3 Microsoft panelinde uzun zaman sonra ilk kez yeni bir oyun duyuracak.

facebook müşteri hizmetleri

Bu bilgi nereden geldi? Aslında henüz Microsoft ya da Rare cephesinden bir duyuru yok, ama Rare çalışanı Simon Woodroffe yine de E3’ü beklememiz gerektiğini söylüyor. Donkey Kong Country ve Banjo-Tooie gibi oyunlarda çalışan Gregg Meyles‘in yönettiği söylenen proje bu kez Kinect için geliştirilmiyor.

Peki bunca zamandır öylece oturup saçma sapan Kinect oyunları yapan şirketi satın aldıktan 10 yıl sonra Microsoft ne gördü de yeni bir oyun yapma izni verdi? Bu konuda da bir şey diyemeyiz, ama çok geç kalınmış bir karar olduğu şüphe getirmez bir gerçek. Umarız Rare tıpkı 90’lardaki efsane zamanlarına geri döner.

Rare‘ın adı en son Playtonic Games‘in yeni oyunu Yooka-Laylee ile geçmişti. Rare’dan ayrılan kemik kadro Playtonic Games’i kurarak Banjo-Kazooie’ye bir ruhani takipçi yapma kararı almış ve ortaya Project Ukulele, yani Yooka-Laylee ortaya çıkmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir