Raspberry Pi’nin İlk Orijinal Kasası Tanıtıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilgisayar dünyasında bir devrim niteliğinde olan ve şu ana kadar 5 milyon adet satış rakamına ulaşan mikro bilgisayar Raspberry Pi, bu başarısına rağmen daha önce hiç kendi kasasına sahip olmamıştı. Kullanıcıların üçüncü parti şirketler tarafından yapılan kasaları kullanmasından dolayı Raspberry Pi de kendi kasasını üretme kararı aldı.

facebook müşteri hizmetleri

Üzerinde Raspberry Pi Vakfı‘nın logosunun bulunduğu kasalar uzun zamandan beri geliştirme aşamasında ve seçilen üç farklı tasarımdan biri olarak kullanılma kararı alınmış. Kasanın üzeri açıkken, ekstra bir kapak ile kapatılabiliyor.

Kasanın yan tarafları da çıkarılabilir durumda. Vakıf kullanıcıyı fazla kısıtlamadan projelerine göre kasayı optimize etmesine imkan tanıyor. Ayrıca bazı noktalar biraz daha güçsüz yapılmış. Kullanıcılar bu noktaları delerek farklı kullanım alanarı da ortaya çıkarabilecek.

İngiltere’de Dudley ve T-Zero firmaları ortaklığında üretimi gerçekleştirilen kasalar 25TL civarındaki fiyat etiketi ile element14, RS Electronics, MCM Electronics ve Newark gibi resmi kanallarda satışa sunuldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir