Razer, İlk Ultrabook Modelini Tanıttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Getirdiği yenilikleriyle birlikte oyunculara hitap edecek olan Razer’ın ilk ultrabook modeli Blade Stealth, CES 2016’da tanıtıldı. Blade Stealth’ın detayları haberimizde. Razer Blade serisi dizüstü bilgisayarlara bakıldığında, diğer laptoplara göre biraz kalın ve ağır olduğu fark edilebilir. Razer bu sefer daha ince bir yapıyla bilgisayar sektörüne, ilk ultrabook modeli ile giriyor.

Razer Blade Stealth isimli model, eski Blade serilerine görünüş olarak benziyor. 0.52 inç kalınlığında, 1.25 kg ağırlığında olan cihaz, Razer ürünlerine kıyasla bir hayli hafif. 12.5 inç’lik Blade Stealth ultrabook, 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe, i7-6500U Skylake işlemciye, 8 GB 1886 MHz DDR3 RAM’e sahip. Thunderbolt ve USB-C girişleri de bulunan cihazın başlangıç fiyatı 999 dolar olacak. Harici ekran kartı ile kullanılabilir
Bilgisayarın klavyesinin ışıklandırması ise yine piyasadaki diğer rakiplerine göre farklı. Toplu sistem şeklinde aydınlatma yerine, her tuşun altında ayrı ayrı aydınlatması bulunan Blade Stealth, kullanıcının isteğine göre anında düzenlenebilecek.

facebook müşteri hizmetleri

2

Cihazdaki göze en batan değişim ise ekran kartı. Intel HD 520 ile güçlendirilen bu bilgisayarda son çıkan oyunları oynamak mümkün olmayacak gibi gözüküyor. Ancak Razer bu konuda gelecek için önlemlerini almış.
Core adı verilen yeni Razer aksesuarı, harici bir ekran kartı görevi görüyor. Mini PC görünümündeki bu aparat ile PCI Express grafik kartlarımızı, Nvidia ya da AMD fark etmeden bağlayıp kullanabiliyoruz.

Thunderbolt veya USB-C ile bağlandıktan sonra, Core aksesuarı enerji alıyor ve arkasındaki 4 adet USB portu da kullanılabilir hale geliyor.Windows 10 sayesinde Intel grafik işlemci ve Razer Core arasında geçiş çok kolay. Basitçe USB-C kablosunu sökmek yeterli oluyor. Bu sayede Razer Blade Stealth, hafif yapısını koruyabiliyor, hem de istenilen her ekran kartı ile kullanılabiliyor.
Eğer 4K 3840 x 2160 çözünürlüklü yapıda, 256 GB SSD ile birlikte olan sürüm alınmak istenilirse, fiyat 1599 dolara çıkıyor. Tahminlere göre Razer Blade Stealth ve Razer Core, bu ay sonuna doğru raflardaki yerini alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir