Razer’dan Yeni 3D VR Kamera

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Razer, Salı günü Intel’in RealSense teknolojisini kullanan yeni kamerasını önizlemeye açmıştı. Derinlik sensörleri sayesinde oyun içinde ve dışında pek çok işleve yarayacağı tahmin ediliyor.

Şirket pek çok büyük duyurunun bulunduğu San Francisco Intel Geliştirici Fuarı’nda kamera konseptinin detaylarını açıkladı.

Intel fuarda ayrıca dokunsal geribildirimlere sahip holografik bir ekran da tanıttı. Demoda Realsense derinlik ayarlı kamera ile çalışan robot örümcekler yer aldı.

 

Fuarda en dikkat çekici kısım RealSense teknolojisi ve onunla ilgli olan teknolojiler oldu. Razer’ın henüz isimlendirilmeyen VR kamerası ise bu sistemle çalışan en karmaşık cihazlardan.

facebook müşteri hizmetleri

razer vr kamera

Razer’ın Kamerası Nasıl Olacak ?

Razer’ın kamerası aslında Kinect’in küçültülmüş bir masaüstü versiyonuna benziyor.

Yüz takip ve 3 boyutlu tarama özelliklerine sahip olacak kamera oyunculara, 3d içerik üreticilerine ve geliştiricilere bilgisayarları için ekstra efektif özellikler sunuyor.

 

Yüz takip özelliği sayesinde video yayınlarında arkaplanı kaldırabiliyorsunuz- Twitch ve YouTube yayıncılarına işlerinde yeni bir boyut kazandırıyor.

Diğer geliştiricilerin de kendi yüz takip sistemleri sayesinde çeşitli izolasyon sistemleri üzerine çalıştığı belirtiliyor. Aslında uzun zamandır fotoğraflarda kalabalık bir caddede uzun süreli poz aralığı sayesinde hareket eden nesneleri tek tek silebiliyorduk. Ancak bunu artık videolarda da rahatlıkla yapabileceğiz.

 

Razer’ın kamerasındaki tarama özelliği sayesinde gerçek nesnelerin sanal dünyaya aktarılması çok kolay olacak. Örneğin kırılabilir antika bir parçayı rahatlıkla bir oyuna birebir entegre edebileceğiz, 3d basılması için projeye çevirebileceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir