Ready At Dawn Bağımsız Oluyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Daha önce PSP için God of War: Chains of Olympus/Ghost of Sparta ve Daxter gibi başarılı oyunlar geliştiren, son zamanlarda ise PS4 oyunu The Order: 1886 ile dikkat çeken stüdyo Ready At Dawn, Sony bünyesinden ayrılarak bağımsız stüdyo haline geliyor.

Irvine, California merkezli stüdyo Blizzard‘ın eski COO’su Paul Sams‘i CEO olarak işe aldı ve şirketin merkezi Irvine, California’dan Austin, Texas’a alındı. Ayrıca stüdyo şu an oyunlarını dağıtmak için yeni ortaklar aramaya koyulmuş bile.

Paul Sams CEO olarak işe başlamışken stüdyonun eski CEO’su Ru Weerasuriya stüdyodaki rolünü yeni stüdyo başkanı olarak sürdürmeye devam edecek.

facebook müşteri hizmetleri

Weerasuriya‘nın Sams‘in yeni CEO olmasıyla ilgili açıklamaları şöyle;

“Bunca yıldan sonra şirket için işleri eline alacak birini bulmak hiç kolay olmadı, ancak şu an stüdyoyu daha ileri götürmek için O’ndan daha iyi bir aday düşünemiyorum. Paul’un ekibe katılmasıyla Irvine, California’daki stüdyomuz tamamen oyun geliştirmeye odaklanmışken Austin, Texas’taki merkezimiz stüdyonun ‘iş’ bölümüyle ilgilenecek. Paul’un tecrübesi ve piyasa bilgisiyla şirket olarak kendi markalarımızı özgürce yayınlamamıza izin verecek ortaklar bulacağımıza inanıyoruz.”

Paul Sams 1996’da katıldığı Blizzard’da neredeyse 20 yıl boyunca çalışmıştı.

Her ne kadar Ready At Dawn tarafından geliştirilmiş olsa da, The Order: 1886‘nın hakları ne yazık ki Sony’nin elinde. Yani bağımsız bir stüdyo olarak Ready At Dawn bu marka ile ilgili projelerde Sony’nin isteği dışında yer alamayacak.

Ready At Dawn‘un şu anki projeleri arasında XBOX One, PS4 ve “henüz duyurulmamış bir konsol” ile ilgili yapımlar var. Akla ilk Nintendo‘nun NX‘i geliyor, siz ne dersiniz?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir