Reddit’in Geçici CEO’su Tepkilerden Dolayı İstifa Etti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünyanın en popüler platformları arasında yer alan Reddit geçtiğimiz yıldan beri CEO Ellen Pao aracılığıyla yönetiliyordu. Ancak her konudaki yazılara ve fikirlere sunmuş olduğu özgürlüğü ile bilinen Reddit platformu geçtiğimiz yıldan bu yana bazen tutumlarıyla bolca eleştirilmişti.

Takip etmeyen kullanıcılar için Reddit dünyanın her yerinden kullanıcıları bulunan ve bu kullanıcıların kendilerine özel iş veya eylem gibi başlıkları Reddşt altında açarak hemen altında forum benzeri bir şekilde tartışmalar yürüttüğü ücretsiz bir platform.

facebook müşteri hizmetleri

Ancak yeni CEO’nun geçtiğimiz haftalarda platformda bulunan kimi bap başlıklarını kapatması kullanıcılar aracılığıyla bayağı bir ton tepki çekmişti. Bu soluk karışma mevzularında enikonu santimantal olan kullanıcılar için bardağı taşıran son felç ise Ask Me Anything koordinatörünün işten çıkarılması oldu.

Ask Me Anything başlığında dünyanın bir kötü vokal isminin platforma gelip kullanıcı sorularını yanıtlarken, bu isimlere kullanıcıların sevdiği Victoria Taylor isminde bir koordinatör büyük yarımcı oluyordu. İşten apar topar çıkarılması sonucunda tepkisini elan sert dile sürüklemek isteyen kullanıcılar durduk yere binlerce takip edeni olan başlıkları bir bir kapatmaya başladı. Bu tepkilerin sonucunda ise platformun palyatif CEO’su Ellen Pao’nun geç tiğimiz saatlerde karşılıklı istifa anlaşmasını kabul ettiği açıklandı. Pao’nun istifasıyla boşalan yönetici koltuğuna ise şirketin kurucularından Steve Huffman yer alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir