Redmi 2A Yenileniyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çinli akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, ucuz telefon modeli olan Redmi 2A baştan yenilenerek tekrardan kullanıcıların görüşüne çıktı. Cihazın 78 dolardan satışa çıkacağı kesinleşirken sistem gereksinimleri artmasına rağmen fiyatında herhangi bir artış gerçekleşmedi. Çin’in en önde gelen telefon üreticilerinden olan Xiaomi yeni modelini 78 dolardan satacağını açıklayınca dikkatleri oldukça üzerine çekmişti.

facebook müşteri hizmetleri

Redmi 2A modelinin ilk çıktığındaki özelliklerinden bahsedersek, modelde 1.5 GHz hız ile çalışan 4 çekirdekli The Leadcore LC1860 modeli işlemci çipseti bulunuyor. Diğer yandan 1 GB RAM bulunan bu modelin toplam dahili depolama boyutu ise 8 GB olarak belirlenmiş durumda. Redmi 2A modelinin 720×1280 çözünürlüğe sahip 4.7 inç büyüklüğe sahip bir ekranı bulunurken, 8 megapiksel ana kamerası ve 2 megapiksel ön kamerası bulunuyor. 2200 mAh büyüklüğünde pili bulunan bu modelde çift sim kart desteğide bulunuyor.

Bu özellikler ile çıktıktan sonra toplamda 10 milyonu geçkin satış rakamına ulaşan Redmi 2A modeli yenilenen versiyonu ile tekrardan piyasada boy gösterecek. Kullanıcılardan gelen şikayet ve isteklerin üzerine Xiaomi firması RAM ve dahili depolama alanında arttırma çalışmalarına başladı. Redmi 2A modelinin yeni modelinde 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama olacak ve özelliklerde artış sağlanacak. RAM ve dahili depolama bölümünde artış sağlanmasına rağmen firma fiyatını arttırmamış ve 78 dolar olarak satışa devam ettiklerini açıklamıştır. Son olarak bu modelin ülkemizde satılmadığını hatırlatalım. Bakalım cihaz yenilenmiş özellikleri ile kullanıcı beğenisini toplayacakmı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir