Resident Evil 2 Reborn İptal Edildi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Resident Evil serisinin en sevilen oyunlarından biri olan Resident Evil 2 için bildiğiniz gibi bir remake yapılıyor. Ancak bizzat Capcom tarafından yürütülen bu projeden önce başka bir ekip Resident Evil 2 Reborn adıyla bir remake geliştiriyordu. Hayranlar ve Capcom tarafından da desteklenen bu proje maalesef durduruldu.

Geliştirici ekip Invader Games’in Facebook üzerinden yayınladığı habere göre projenin durdurulmasını bizzat Capcom talep etmiş. Ancak herhangi bir anlaşmazlığın olmadığını belirten ekip, Capcom’un kendilerini şirketin kendi yaptığı remake’ten haberdar etmiş ve bu konuda anlaşmaya çağırmış.

Invader Games’in yaptığı açıklama şu şekilde;

facebook müşteri hizmetleri

Capcom’un bizi bizzat arayıp buluşma ayarlamasından onur duyduk. Yetkililer bize ulaşıp kendi remake’leri hakkındaki planlarını anlatıp oyunu iptal etmemizi rica ettiler. Ardından da stüdyo için yeni planlarımız için fikir alış verişi yaptılar.

Henüz Capcom’un Invader Games ile Resident Evil 2 Remake ya da herhangi bir oyun için anlaşma yapıp yapmadığı belli değil, ancak stüdyo Capcom’un onlara profesyonel anlamda bugüne kadar yapılmış en iyi teklifi yaptıklarını belirtiyor.

Yukarıda Invader Games’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı Resident Evil 2 Reborn’un gameplay trailer’ını izleyebilirsiniz. Sizin de görebileceğiniz gibi Resident Evil 2 Reborn, oyunun 1998’de çıkan orijinal versiyonunun aksine serinin Resident Evil 4’ten sonra kazandığı “omuz üstü” kamerayla oynandığını görüyoruz. Oyunun kendisi ise Unreal Engine 4 ile geliştiriliyordu.

Capcom’un kendi yönettiği Resident Evil 2 remake hakkında ise henüz elle tutulur bir bilgi yok. İlk bilgiler geldiğinde Tech Kafa’da bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir