Resident Evil Zero HD Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Capcom’un efsane hayatta kalma-korku oyun serisi Resident Evil son iki yılda hayranlarını mutlu etmeye devam ediyor. Resident Evil Revelations ile köklerine dönüşünün sinyallerini veren seri, oyunun 3DS sürümü beklenenin üstünde satış rakamlarına ulaşınca diğer konsollarda da boy göstermişti. Ondan sonra Revelations 2 ve Resident Evil Remake HD‘nin (Remake’in remake’i) de oyuncuları fazlasıyla memnun etmesiyle Capcom kıyıda köşede sıkışmış Resident Evil oyunlarını oyuncularla buluşturmaya devam edecek gibi görünüyor.

facebook müşteri hizmetleri

2002 yılında Nintendo GameCube için özel olarak çıkan Resident Evil Zero, yenilenmiş ve geliştirilmiş olarak konsollar ve bilgisayar için duyuruldu. Şimdilik Japonya’da duyurulan Resident Evil Zero HD hakkında bir bilgi yok; ancak E3 arifesindeyiz, Capcom’un E3’te bu oyunu es geçmesi mümkün değil.

İlk Resident Evil’ın birkaç dakika öncesini anlatan (hatta bir yerden sonra aynı anda geçen) oyun S.T.A.R.S. üyesi Rebecca Chambers ile suçlu Billy Coen‘i anlatıyor. İki karakteri de yönetebildiğimiz oyunun bulmacaları da iki karakterin farklı yerde kullanılması ile çözülüyordu. Zamanına göre oldukça kaliteli bir oyun olmasına karşın envanter sıkıntıları oyunun can sıkıcı yanlarındandı.

2008‘de Japonya, 2009‘da da Amerika için Wii‘ye port edilen oyun ikinci kez nesil değiştiriyor. PC, PS3, PS4, XBOX 360 ve XBOX One için çıkış yapacak oyun için henüz bir çıkış tarihi verilmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir