Resmi Olarak OnePlus 2 Modeli Tanıtıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Amiral gemisi katili olarak nitelendirilen OnePlus firması merakla beklenen yeni amiral gemisi olan OnePlus 2 modelini tanıttı. Yeni tanıtılan cihazın özelliklerine geçmeden önce OnePlus şirketinin akıllı telefon serüvenine göz atalım. Hatırlarsak OnePlus şirketi eski OPPO çalışanı olan Pete Lau tarafından kurulmuş ve 2014 yılına OnePlus One amiral gemisi ile giriş yapmıştı. İlk modelinin ardından üst seviye teknik özelliklere sahip OnePlus 2 modelini nihayet tanıttı. Cihaz tanıtılmadan önce birçok kaynaklara göre çeşitli özellik ve tasarım sızıntıları oluştu. Peki onca sızıntının ardından tanıtılan bu cihazın özellikleri ne kadar iddialı ?

facebook müşteri hizmetleri

Bazı sızıntılar tam yerinde olmuş diyebiliriz. İlk öncelikle cihazda işlemci olarak ısınma sorunları olan Snapdragon 810 işlemcisini yerine tıpkı LG gibi Snapdragon 808 işlemcisinin kullanılmasını beklenirken, firma Snapdragon 810 işlemcisini kullanmış durumda. Ayrıca bazı kaynaklara ve bilgilere göre 810 işlemcisinin v2.1 olan modelinde ısınma ve çeşitli sorunlar iyileştirilmiş. OnePlus 2 modelinin işlemci detaylarına bakarsak, toplamda 8 çekirdek olmak üzere 4 adet Cortex A53 ve 4 adet Cortex A57 işlemcileri bulunuyor. Bu işlemcinin çalışma hızı ise 1.7 GHz. OnePlus 2 modeli birçok amiral gemisi markalar gibi grafik birimi olarak Adreno 430 modelini kullanmış.

İlk 4 GB RAM kullanan Asus firmasının ardından OnePlus şirketide yeni amiral gemisinde 4 GB RAM kullanarak oldukça güçlü bir donanım sistemi ortaya çıkartıyor. Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi ile gelecek olan bu cihaz ve bu işletim sisteminin fazla RAM tüketme sorununu firma 4 GB RAM kullanarak ortadan kaldırmışa benziyor. Diğer yandan OnePlus 2 modeli kamera konusunda da dev rakipleri ile yarışabilecek kapasitede. Bu modelde 13 megapiksel 4K kamera kayıt özellikli bir ana kamera kullanmış ve 5 megapiksel ön kamera kullanmış durumda. Kamera özellikleri arasında lazer odaklama olduğunuda hatırlatalım. Batarya noktasında OnePlus şirketi yeni modelinde 3,300mAh büyüklüğüne sahip bir pil kullanmış.

Ayrıca USB Type-C girişli şarj yuvası ve parmak izi okuyucusu gibi yeni nesil özelliklerde bu cihazda mevcut durumda. 401 PPI değerindeki 5.5 inç’lik Full HD bir ekran bu cihaz ile geliyor. Cihazın fiyat ve versiyonlarına gelirsek, 16 ve 64 GB dahili depolamalara sahip iki tür modeli olacak ve 16 GB olan 329 dolar 64 GB olan model ise 389 dolardan 11 ağustos tarihinde satışa çıkartılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir