Rise of The Tomb Raider’da Yükleme Ekranları Olmayacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından dağıtılacak olan Rise of The Tomb Raider, şüphesiz ki bir çok tartışmanın odak noktası oldu. Buna rağmen geliştirilmeye devam eden oyun hakkında geliştirici ekip yeni bilgiler paylaştı.

Sonbahar’da satışa sunulmayı bekleyen oyun, yönetmen Brian Horton’ın açıklamalarına göre serinin 2013’te çıkan reboot oyunundan çok daha geniş olacak. Keşfedilebilir bölgelerin kendinden önce gelen reboot’tan üç kat daha büyük olacağı gibi mezarlıklar da daha büyük ve geniş olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Bölgelerin ve mekanların daha geniş olması ile beraber, Crystal Dynamics oyuna yepyeni bir bulmaca mekaniği eklemiş. Stüdyonun “İç içe bulmaca sistemi” olarak adlandırdığı bu sistemde birkaç bulmacanın çözümü hep beraber tek bir bulmacanın çözümü olacak.

Rise of The Tomb Raider ile beraber baş karakter Lara Croft’un hareket kabiliyetleri de geliştirilmiş. Artık ağaçlara tırmanabilecek ve suda yüzebilecek olan Croft, bu yeni yeteneklerini ister yolculuk için ister rakiplerini yukarıdan ya da aşağıdan avlayabilmek için kullanabilecek.

Her ne kadar mekanlar ve bölgeler bu kadar büyük olsa da, Horton’ın açıklamasına göre Rise of The Tomb Raider’da yükleme süresi olmayacak. “Tomb Raider ile beraber kesintisiz bir deneyim sunmayı başarmıştık.” şeklinde konuşan Horton, sözlerine “Rise of The Tomb Raider’da da bunu yapacağız. Siz ölmediğiniz ya da oyundan çıkmadığınız sürece hiçbir yükleme ekranı sizin oyun keyfinizi baltalayamayacak ve kesintisiz bir şekilde oynayabileceksiniz” şeklinde devam etti.

Çıkış platformu konusunda büyük tartışmalara yol açan Rise of The Tomb Raider Xbox 360 ve Xbox One için 10 Kasım’da, PC için 2016’nın ilkbaharında ve PS4 için ise 2016’nın tatil döneminde çıkış yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir