Rollercoaster’da VR Kullanıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sanal gerçeklik teknolojisi, bu sefer adrenalin dolu dakikaların yaşandığı Rollercoaster’da kullanıldı. Peki, VR ile nefes kesen Rollercoaster deneyimi nasıl olacak? ABD’nin Kalifornia Eyaleti’nde yer alan Six Flags Magic Mountain lunaparkı, park içerisinde yer alan Rollercoaster oyuncağında VR teknolojisini kullandı. Sanal gerçeklik teknolojisine uyumlu olarak oluşturulan Rollercoaster’da, Samsung Gear VR cihazı kullanılıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Samsung uyumlu telefonları ile kullanıcıların taktığı cihaz; Rollercoaster içerisinde farklı açıları kullanarak sanal gerçeklik meydana getiriyor. Böylece sanal gerçeklik teknolojisi; NBA All-Star, sinema filmi, oyun vb. çözümlerden sonra eğlence sektöründe önemli bir yere sahip olan lunaparklar bünyesindeki Rollercoaster’da kullanılmış oldu.

Sanal gerçeklik teknolojisinin, yaşamın farklı alanlarından kullanılmaya başladığı bir gerçek. Eğer ki teknoloji değişip, gelişirse akıllı cihazlardan uzak kalarak gerçekleştirdiğimiz eğlencelerin dünyasında bir devrim yaşanacak. Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus, Galaxy Note 5 cihazlarına uyumlu olarak geliştirilen Samsung Gear VR, Türkiye’de 599 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunuluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir