Root Varsa Android Pay Yok

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sızıntılara göre; yeni nesil Root yöntemine Google pek sıcak bakmıyor. Chainfire’ın duyurduğu yeni nesil Root yöntemini kullananlar Android Pay özelliğini kullanamayacak. Geçtiğimiz aylarda Android kullanıcılarının yakından takip ettiği XDA Geliştirici Forumu‘ndan duyurduğu yenilik ile root dünyasını tamamen değiştiren Chainfire, ilk darbesini Google’dan yedi. Bilindiği üzere Android kullanıcıları sistemlerini daha özgürce kontrol etmek için telefonlarına Root yetkisi kazandırmayı tercih edebiliyorlar.

facebook müşteri hizmetleri

Geleneksel Root yöntemlerinin hepsinde ortak bir nokta var. Hepsi sistem dosyalarını değiştirerek root erişimini sağlıyorlar. Sistem dosyalarının değişime uğruyor olması Over The Air (OTA) güncelleştirmelerinin cihaza ulaşmasını, ulaşsa bile yüklenmesini imkansız hale getiriyordu.

Bu duruma bir dur demek isteyen Chainfire yeni geliştirdiği root yöntemi ile sistem dosyalarını değiştirmeden root erişimi sağlayabiliyordu. Ayrıca bu yöntem ile birlikte bazı uygulamaların, Root erişimine sahip olan cihazlar için koyduğu engel de ortadan kalkıyordu.

Bu uygulamaların arasında tabi ki Android Pay de var. Bu yeni sistem Google‘ın hoşuna gitmemiş olacak ki yeni nesil root sistemini tespit etmek için kolları sıvamış durumda. Görünen o ki kısa bir süre içerisinde yeni nesil yöntemle root yapılmış bir cihazınız varsa bile Android Pay‘i kullanamayacaksınız.

One thought on “Root Varsa Android Pay Yok

 • 1 Şubat 2016 at 17:43
  Permalink

  Abi aşırı saçma bir şey bu.
  Sana ne yani parasını veren ben değil miyim ne karışırsın demek lazım aslında.
  Google, Google olalı hiçbir zaman sevmedim.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir