Running Circles İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

BoomBit… Eğer incelemelerimizi okuyorsanız zamanında Spider Square isminde oldukça güzel bir oyunu incelemiştik. İşte Running Circles da Spider Square ile aynı geliştirici tarafından, yani BoomBit tarafından geliştirilmiş bir oyun. Bu yüzden arkasındaki geliştiriciye güvenerek oyuna girip incelemeye karar verdik.

Öncelikle Running Circles hakkında kısa bir bilgi vererek başlayalım. Spider Square ile aynı formülde yapılan Running Circles’ta amacımız bu kez çemberlerin içinde ya da etrafında koşarak kenarlara ya da diğer canavarlara değmeden en yüksek skoru yapmak. Oyun bu kadar basit. Peki bu basit formül Spider Square’da olduğu gibi tutmuş mu?

Grafiklerden bahsederek girelim incelememize. Oyun tıpkı Spider Square gibi oldukça sadece, minimalist ve basit grafiklere sahip. Nasıl Spider Square’da sadece kare varsa burada da sadece çemberler var. Yani bir BoomBit oyunu olarak bizi hiç şaşırtmıyor ve grafiklerden geçer not alıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Sesler… Ses yok. Yine ses yok. yani sadece karakterimizden çıkan “gulup, gulup” sesleri var, onun dışında neredeyse hiç ekstra bir ses yok Running Circles’ta. Fakat oyun oldukça minimalist bir şekilde tasarlandığı için bu konuda bir şikayetimiz yok. Oyunun minimalist havası seslere de etki etmiş.

Oynanış da klasik “tek parmakla oynanan” oyun formülünde yapılmış. Alışmanız biraz zaman alabilir ancak daha sonra oyuna bağlanmamanız söz konusu bile değil. Fakat bu kez oynanıştan konuşmak yerine menü hakkında konuşmalıyım. Çünkü değişmesi gereken çok büyük bir sorun var oyunda. Oyunda yandığınız zaman yeniden başlayamıyorsunuz, oyunun ana menüsüne dönüp yeniden single player seçeneğini seçmek zorundasınız. Yandığınızdan sonra çıkan ekrana mutlaka restart seçeneği eklenmeli. Oyunun göze çarpan tek sıkıntısı bu.

Özetle BoomBit tıpkı Spider Square’da olduğu gibi Running Circles’ta da oldukça özgün bir iş çıkarmış. Tech Kafa olarak 8/10 verebileceğimiz oyundaki menü sıkıntısı da düzelirse oyunun puanı 8,5/10 olabilir. Ama puan kırmamız oyunun kötü olduğunu göstermiyor tabii ki, mutlaka indirin oynayın Running Circles’ı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir