Saatlere SIM Kart Takılacak !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un en yakın zamanda tanıtacağı yeni akıllı saat modeli Gear S2 classic’in yeni sürümü hakkında detaylar belli olmaya başladı. Gelen bilgilere göre bu cihaz ilk eSİM kullanan olacak ve böylece akıllı saatiniz 3G teknolojisine sahip olmuş olacak. Hatırlarsak, daha önce Apple’ın İad Air 2 cihazına SIM kart takma olanağı sağlanmış ve ilk mobil cihaz olma ünvanına sahip olmuştu. Ancak şimdi bu teknoloji giyilebilir teknoloji olan akıllı saatlerde de kullanılacak.

facebook müşteri hizmetleri

Gear S2 classic’te bulunan bu eSIM GSMA’in eSIM şartnamesiyle uyumlu olacak. Zira Samsung da zaten söz konusu şartnameyi destekleyen önemli cihaz üreticileri arasında yer alan bir firma. Akıllı saatlerin kullanabilirliği açısından pratik olduğunu düşünürsek SIM ile beraber 3G desteklemesi oldukça güzel birşey diyebiliriz. Kullanıcılar cihazlarında bir nano SIM yuvasına sahip olsalar bile, akıllı saat gibi küçük boyutlu cihazlarda bu SIM’leri değiştirmek yine de çok da konforlu bir durum olmadığı aşikar.

Diğer yandan bu eSIM özelliğinin şu aşamada dünyadaki çoğu operatör tarafından desteklenmediğini de ekleyelim. Dolayısıyla Gear S2 classic’in bu 3G özelliği daha çok ABD ve birkaç Avrupa ülkesinde geçerli olacak.
Gear S2 Classic 3G olan yeni versiyonun henüz ne zaman tanıtılacağı belirlenmiş değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir