Samsung 18.4 İnç’lik Bir Tablet Üzerinde Çalışıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Piyasada hali hazırda bulunan tablet sayısı oldukça fazla. Birçok tablet üreticisi ve giriş seviyesi tablet modelleri bulunuyor. Ülkemizde daha çok giriş seviyesi tabletleri çocuklarına alan aile sayısı oldukça fazla. Fakat giriş ve orta seviye tabletlerin haricinde birde üst seviye donanımsal özelliklere sahip ve birçok konseptte rahatlıkla kullanılabilecek tablet bulunuyor. Donanımsal açıdan teknoloji geliştikçe tabletlerinde boyutları büyümeye devam ediyor. 7 ve 10 inç tabletler piyasada en çok rahabet gören modeller arasında diyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi SamMobile tarafından yapılan bir habere oldukça şaşıracaksınız. Habere göre dev üretici Samsung 18.4 inç büyüklüğüne sahip bir Android tablet üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.

Kod adı Tahoe olan bu cihaz hakkında bazı sızıntılar mevcut. Yer alan sızıntılara göre Samsung, dev tabletinde boyut olarak 18.4 inç büyüklüğe sahip TFT LCD bir ekran kullanmış. Ekran 1920 x 1080 piksel çözünürlüğüne sahip ve Full HD bir ekran. Diğer yandan Samsung dev tabletinde 1.6 GHz hızda çalışan bir işlemci ve 2 GB RAM kullanıyor. Ayrıca 8 megapiksel ana kamera ve 2 megapiksel ön kamera ile gelecek Tahoe Samsung tablet, 32 GB dahili depolamaya sahip.

Habere göre cihaz kutudan Android 5.1 işletim sistemiyle çıkıyor. 18.4 inç büyüklüğündeki bu tablet şuan için rekor değil. Hatırlarsak daha öncesinde Panasonic firması 20 inç büyüklüğe sahip Toughpad adlı profesyonel cihazını piyasaya sunmuştu. Bakalım Samsung büyük ekran severler için ürettiği 18 inçlik dev ekranı ile ne kadar satış yapacak göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir