Samsung 2016 Katlanabilir Telefon Projesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung Galaxy S6 Edge ve LG G Flex 2 telefonları ile telefonların da bir takım kıvrımlara sahip olabileceğini görmüştük. Ancak bu cihazlar aynı durumda katlanabilir ekranlara da sahip olabilir mi? Eğer ki böyle bir uygulama yapılabiliyorsa ne zaman sektöre girecek? Samsung firmasına göre bu türde telefonları 2016 tarihinde görebilmemiz mümkün olacak.

Business Korea yaptığı haberle Samsung Display’in açıklamalarını yayınladı. Samsung tarafından yapılan açıklamada, “Telefon sektörü, katlanabilen ekranlar 2016 tarihinde sektöre girebilir ve insanlara sunulabilir” demiş. Bu açıklama Samsung firmasının ekran ve görüntü sistemi yetkililerine ait. Telefonun aynı zamanda katlanabilir olması için ayrıca ekranın da katlanmasının yeterli olmayacağı var sayılırsa, bu açıklamanın doğruluğu da tartışılabilir olacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

Örneğin, esnek cihazlar baz alınırsa yalnızca ekran değil bütün telefon esniyor. Bataryası, içinde bütün donanım bu esnemeye uygun bir şekilde tasarlanmak zorunda. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, eğer telefon esnemiyorsa esnek ekran neden üretilsin ki? Tüm bu ayrıntı ve açıklamaların ardından böyle bir cihaz üretmek mümkün. Asıl önemli olan gerçekten 2016 yılında bu telefonu görüp görmeyeceğimiz. Bu sorunun yanıtı için 2016 yılını beklemek durumundayız. Çok da bir süre kalmamakla birlikte 2015 yılının sonuna doğru bu gelişme hakkında mutlaka bir açıklama gelecektir diyerek merakla bekleyeceğiz.

Katlanabilir ve esneyen ekrana sahip olmak güzel bir gelişme olmakla birlikte iç donanımı ve bataryasının da bu düzene uygun olarak tasarlanması ve üretilmesi de son derece enteresan olacak. Ama artık günümüz teknolojisinde olmaz diye bir şey yok. Her şeyin yeniden tasarlandığı, üretildiği ve meraklılarına sunulduğu düşünülürse son 10 yıldaki teknolojik gelişmelere de bakıldığında aslında bunu çok net şekilde görmek mümkün.

Her şey o kadar zekice tasarlanıyor ve planlanıyor ki, bazen yetişmek, takip etmek de son derece güç olabiliyor. Dolayısıyla bütün teknoloji ve telefon meraklıları olarak 2016 yılını bekleyerek, Samsung’dan gelecek olan haberi izleyeceğiz. Bugüne kadar piyasaya sürdüğü cihazlarla yeterince şaşırtan firmadan bundan sonra da kuşkulanmak yersiz olacaktır.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir