Samsung Galaxy A5 Akıllı Telefonu Özellikleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un ürünlerini hepimizin bildiği bir araba markasının modellerinin ismiyle isimlendirdiği A serisinin orta seviyedeki telefonu A5 bir alt modeli A3’ün boyutça büyültülüp, fiyatça yükseltilmiş şekli gibi.

Fakat A5, bahsi geçen A serisinin beğenilen ve alınmaya değer üyelerinden biri olabilecek kadar kaliteli bir telefon mu? Yoksa firmanın mevcut pazar payını korumak için piyasaya koyduğu yeni A serisi, tüm övgüyü ve dikkatleri Çin’den yükselen ve çıkışını koruyan yeni şirket ve akıllı telefonlara mı kaptıracak? Bu soruların cevabını çok yakında göreceğiz fakat şimdi A5’in, adını aldığı araba markasının 5 halkasını hak edip etmediğine bir bakalım.

Tasarım

Karşımıza ilk çıkan değişiklik, her yeni Samsung seri ve modelinde karşılaştığımız ve bazen haddinden çok bazen hak ettiği kadar eleştiri alan tasarım. Daha önceki telefonlardan alıştığımız ve artık neredeyse bir vazgeçilmez halini alan plastik kasa, A serisi ile değişip serinin tüm modellerinde tek parça alüminyum kullanılmaya başlandı. İncelik açısından da baktığımızda tatmin edici seviyede ince olan cihaz belki de Samsung’un yeni ince cihazlarının bir habercisidir. (Hani belki.)

facebook müşteri hizmetleri

Boyut ve Ekran

Cihazın A3’ten farkı ilk olarak tabi ki boyutu. A3’te elimizde tuttuğumuz 4,5inç A5 ile 5inçe çıkıyor. Ayrıca ekran çözünürlüğü de 720p’ye yükseltilmiş. Cihazda gözlere adeta bir cümbüşü sunan Super AMOLED ekran teknolojisi, şüphesiz ki Samsung’un en iyi yaptığı şeylerden biri.

samsung

İşlemci ve Ram

Daha tam olarak detaylandırılmamış olan işlemci konusunda kesin olan kısım 1,2 GHz olacağı ve 4 çekirdeğe sahip olacağı ki şahsi düşüncem Qualcomm Snapdragon 410 olacağı yönünde. Dahili hafıza alanı 16 GB olan cihazın işlem kapasitesi 2 GB’a yükseltilmiş.

Kamera

Kamera olarak özçekim kamerası alt versiyonu ile aynı olan A5, 5 megapiksellik bir ön kameraya sahip olmakla birlikte özçekim tutkunlarını tatmin eder seviyede. Aslında bakarsak ön kamerası da fotoğraf meraklılarını tatmin edebilecek kadar kaliteli. 13 megapiksel olan arka kameranın LED flaşı ile birlikte kaliteli bir kamerayla karşı karşıyayız.

Fiyatı

Evet geldik fiyat konusuna. Samsung’u fiyat konusunda hepimiz en az bir kere eleştirmişizdir herhalde. A3 ile A5’i Türkiye piyasasına birlikte süren Samsung, A5’in fiyatını 1499 TL olarak belirlemiş. Bu paraya A5 mi alırsınız Discovery mi alırsınız onu biz bilemeyiz.

Yazan: AZİM BARIŞ VATANSEVER

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir