Samsung Galaxy A8 Özellikleri Belli Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un amiral gemilerinin bir yenisi olan Galaxy A8 modeli gözüktü. Bu cihaz giriş ve orta seviye kategorisine giriyor. Samsung’un piyasada en çok ilgi goren modeli ise şuanlık Samsung Galaxy S6 modeli diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde giriş seviyesi olan Galaxy J5 modeli ortaya çıkmış ve bir süre sonra orta ve üst seviye özelliklere sahip Galaxy A8 modeli ortaya çıktı. Galaxy A8 modeli orta seviye cihazlar arasında en yüksek donanım özelliklerine sahip bir cihaz olduğunu belirtelim.

facebook müşteri hizmetleri

Kod adı SM-A800F olan bu cihaz tasarımsal açıdan A6 modeli ile aynı olurken performans konusunda ise Galaxy A7 cihazından oldukça güçlü diyebiliriz. Galaxy A8‘de ekran olarak 1920×1080 piksel Full HD bir 5.7 inç büyüklüğünde ekran tercih edilmiş. Ekran boyutunun büyük tercih edilmesi bu modeli phablet kategorisine sokabilir. Ayrıca bu ekranda Super AMOLED özelliği bulunuyor ve cihazda bulunan ana kamera birçok orta seviye cihazdan daha başarılı işler çıkartıyor.

Kamera noktasında 16 megapiksel bir ana kamera ve 5 megapiksel ön kamera tercih edilmiş. Samsung’un orta ve üst seviye cihazına birazda performans açısından bakarsak 8 çekirdekli ve 64 bit mimarili Qualcomm’un Snapdragon 615 işlemci setini kullanıyor. Grafik işlemcisi olarakda Adreno 405 modeli kullanılmış. Cihazın kendi dahili depolama alanı 16 GB ve MicroSD kart desteği ile 128 GB‘a kadar arttırılabiliyor. Ayrıca 2 GB RAM ve 3050 mAh bir batarya ile geliyor. Samsung’un amiral gemilerinde bile android sürümlerini geç vermesi kullanıcılar tarafında eleştirilirken bu modelinde Android 5.1.1 kullanıyor. Cihaz hakkında herhangi fiyat veya çıkış tarihi gözükmüş değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir