Samsung Galaxy E7’e Android 5.1.1 Güncellemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un ocak ayı başında satışa çıkarttığı Galaxy E7 modeli için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi yayınlandı. Gelen güncelleme ile işletim sistemi gelişen bu modelin güncelleme detaylarından bahsedeceğiz. 2015 yılının ocak ayında kullanıcılar ile buluşan bu model genel olarak Galaxy serisine benziyordu. Samsung, her modelinde yaptığı gibi Galaxy E7 modelinde de dağıtımı parça parça yani bölgesel olarak dağıtacak.

facebook müşteri hizmetleri

Birçok akıllı telefon firması ve modelleri Android’in son sürümü olan 6.0 Marshmallow için hazırlık yaparken Galaxy E7 gibi orta segment cihazlar yeni yeni 5.1.1 güncellemesini almaya başladılar. Gelen güncelleme ile önemli açıklardan biri olan Stagefirght dahil olmak üzere birçok anlamda iyileştirmeler ve onarımlar gerçekleştirildi. İyileştirmelerin ardından akıllı cihazın performansında da yükselmeler olacak. İlk güncelleme Hindistan’da OTA ile dağıtılmaya başlandı. Yeni gelen bu güncellemenin ülkemize gelip gelmeyeceği hala belirsizliğini koruyor. Güncellemeden yararlanmak için Ayarlar > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme menülerine girerek güncelleme olup olmaığını kontrol edebilirsiniz.

Phablet model Galaxy E7 modelinin teknik özelliklerine bakarsak modelde 5.5 inç Super AMOLED ekranı bulunuyor ve bu ekranı ile phablet kategorisine giriyor. Orta seviye özelliklere sahip yeni modelin performans bileşenlerine bakarsak, 16 GB dahili depolaması bulunan bu modelin 2 GB RAM’i ve 64 GB microSD kart ile arttırılabilir depolama alanı bulunuyor. 13 megapiksel ana kamerası ile Full HD video kaydı yapabiliyor ve 5 megapiksel LED flaşlı ön kamerası bulunuyor. 1.2 GHz hız ile çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 410 işlemcisi bulunan bu cihaz Adreno 410 grafik birimini kullanıyor. Android 4.4.4 ile gelen cihaz 5.1.1 güncellemesini alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir