Samsung Galaxy Klavye Açığı Kapatılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon üreticilerinden olan Samsung, Galaxy serili tablet ve telefonlarındaki klavye odaklı büyük bir güvenlik açığına çözüm getirdi.Bu açığı güvenlik şirketi olan NowSecure bulmuş ve ortaya çıkartmıştı. Bu açık sayesinde siber saldırganlar Samsung mobil üzerinden kod yürütme işlemleri gerçekleştirebiliyordu. Samsung bu açık için bir çözüm bulacağını açıklamıştı.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat bu açığın o kadarda büyük bir tehlikeye yol açabileceğini düşünmediklerinide belirttiler. Bu açığı sadece güvensiz internet ağları ve siber korsanlar tarafından kullanılabilir ve kötü işlerde faydalanabildiklerini belirttiler. Güvenlik yazılımı olan Knox sayesinde bir kernel koruması sağlanıyor. Bu kernel koruması ile zararlı kodlarım çalışması engelleniyor. Samsung’un bu hafif küçümseyici yaklaşımına rağmen, NowSecure’un gerçekleştirdiği çözümleme açığın görmezden gelinmesini engelliyor.

Ayrıca Samsung tarafından yapılan bir açıklamada kullanıcıların Knox ile giriş seviyesi yani standart korumaya sahip olacağını söyledi. İlerleyen zamanlarda yapılacak çeşitli güncellemeler ve iyileştirmeler ile bu giriş düzeyindeki korumanın artması bekleniyor. Knox aktif olmayan cihazlar içinde bir yazılım güncellemesi yayınlacaklarını duyuruldular. Bu açığın oluşma sebeplerinden biri ise SwiftKey klavyesini kendi resmi klavyeleri ile entegre edince ortaya böyle bir açık çıktığı düşünülüyor. Buda bağımsız klavye kullanımına izin veren Samsung’un hatalı olduğunu gösteriyor. Bakalım Galaxy cihazlarda üçüncü parti klavye ve diğer uygulamalar ile başka açıklar oluşabilecekmi. Fakat şirket bu açıktan sonra entegre uygulama kullanmayacağı düşünülüyor. Bulunan açık kısa sürede çözüme kavuştu diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir