Samsung Galaxy Mega 2 Detayları

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Aslında günümüzde büyük telefonlar daha çok rağbet görürken Samsung Galaxy Mega 2‘nin de ilgi göreceğini düşünmüştük. Fakat cihaz ne yazık ki pek beklenen ilgiyi toplayamadı. Neden ilgi görmediğini anlamak içinse cihazın detaylarını hep birlikte inceleyelim.

Samsung Galaxy Mega 2 ise adında geçen “mega” boyutunu pek destekleniyor. Samsung Galaxy Mega‘nın orjinal modeline göre küçük kalan 6 inç’lik ekranı cihazı cebinizde taşımaya uygun bir boyuta getirmiş olsa da, cebiniz de bir tuğla taşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. 6 inç’lik bir mobil cihaz olarak çözünürlüğü 1.200×720 piksel. Bu çözünürlük ise 5 inç ve altı mobil cihazlar içini iyiyken Samsung Galaxy Mega 2′nin ekran görüntüsünü bozuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Dört çekirdekli 1.5GHz işlemci ve 1.5GB RAM ise biraz daha eski model cihazlar için daha iyi giderdi. Yine de sosyal ağlara bağlanırken ve ya e-mail gönderirken kullanımı rahat. Oyunalar ise 3D olmadığı sürece bir sorun yaşanmıyor.

Samsung Galaxy Mega 2 ise Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi ile Samsung’un TouchWiz kullanıcı ara yüzünü kullanıyor. Depo alanı ise 16GB ve microSD hafıza kartı ile 64GB’a kadar yükseltilmeyi destekliyor. Hafıza kartının yeri ise arka kapağın altında bulunuyor.

Arka kısımdaki 8 megapiksel kamera ise ik flaş işe destekleniyor, ön kamera ise 2 megapiksel. Günümüz mobil cihazlarına göre 2 megapiksel öz çekim kamerası maalesef ki biraz düşük kalıyor.

Pil ömrü ise yeterli derecede, 2.800 mAh pil ile 10 ile 16 saat arasında dayanıyor.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir