Samsung Galaxy S4 Cihaza Root Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Merhaba arkadaşlar. Geçen yazımda Root’un ne olduğunu ve android telefonlarda ne işe yaradığını size aktarmıştım. Yazıya gitmek için buraya tıklayın.
Bu yazımızda Galaxy S4 akıllı telefonuna nasıl root atabileceğimizi göstereceğim. Öncelikle bunun için Android sürümünüzün 4.4.2 olduğuna ve cihazınızın Modelinin GT-I9500 olmasına dikkat edin. Bir Akıllı Telefonu rootlamanın birden çok yolu vardır. Bu yazımızda telefonumuzu cihazımıza uygun olan bir Custom Kerne’li (cf-root, siyah kernel vb.) Odin programı ile flaşlayarak rootlayacağız.

facebook müşteri hizmetleri

Adım Adım Anlatım

1- Öncelikle Telefonumuzdan “Ayarlar>Daha fazla>Cihaz hakkında” sekmesine gelip 7 kere “Yapım Numarası”na tıklayarak geliştirici seçeneklerini açıyoruz.
2- Geliştirici seçenekleri “Ayarlar>Daha fazla” kısmında belirir. Girip “USB hata ayıklama”ya tik koyuyoruz.
3- Odin programını açıyoruz ve telefonumuzu USB kablo ile bilgisayarımıza bağlayıp telefonu tanımasını bekliyoruz ve telefonu kapatıyoruz.
4- Telefonumuz kapalıyken telefonu “Download” moduna almak için aynı anda “Ses arttırma tuşu+Orta tuş+Güç tuşu”na basıyoruz.
5- Download moduna geçtikten sonra Odin programından “PDA” kısmının yanındaki kutucuğa tik koyup yine “PDA”ya tıklayarak “CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.tar.md5” dosyasını koyup “Start”a basıyoruz.
6- Bundan sonra telefonun yeniden başlatılmasını bekleyin ve Google Play Store’dan “SuperSu” adlı uygulamayı güncelleyin. Böylece Root erişimine sahip olacaksınız.

Önemli Not:

Telefonunuzun Yapım Numarasının GT-I9500 olmasına ve Android sürümünün 4.4.2 olmasına mutlaka dikkat edin. Eğer hala kafanızda soru işaretleri varsa Tech Kafa Forum üzerinden ve info@techkafa.com adresine mail atarak sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir