Samsung Galaxy S6 Öne Çıkan Özellikleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un en son çıkarttığı amiral gemisi galaxy S6 oldukça gelişmiş özelliklere sahip. Fakat Galaxy s6 öne çıkan özellikleri pekde bilinmiyor. Galaxy s6 öne çıkan özellikleri konusunu sizler için derledik. Oldukça güzel özelliklere sahip olan galaxy s6 hakkında bilinmeyen ufak işe yarar özellikleri derledik. Galaxy S6 özelliklerini hatırlarsak 3GB Ram, 32 GB dahili depolama, 6.8 mm kalıklık, 70.5 mm yükseklik, 2.1 Ghz hızında işlemci, 5.1 inç Full HD ekran, 16 MP oto fokus bir arka kamera. Yani yüksek donanım özelliklerine sahip bir akıllı cihaz diyebiliriz.

Ana Sayfa Teması Değiştirme

Ayarlar menüsü altında temalar kısmından istediğiniz bir temayu seçerek uygulayabilirsiniz. Ayrıca Age of Ultron, Hello Kitty, Molang ve LEGO tarzında özel içerik temalarda mevcut.

Kilit Ekranından Arama

Telefonunuz kitli iken direk arama yapabiliyorsunuz. Ekranın sol alt köşedeki sembolü yukarı doğru sıyırttıp çekerek hızlı arama menüsüne ulaşabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Konuşma Sırasında 6 Uygulama

Konumuzdaki başlığımız gibi galaxy s6 öne çıkan özellikleri arasındaki en faydalı özelliklerden biri. Konuşma sürerken ekranı kaydırarak e-posta, mesajlar, internet, kişiler, s-planlayıcı ve memonun gibi 6 adet uygulamaya kolay erişim sağlayabilirsiniz. Bunun kullanım açısından kolaylığı konuştuğunuz kişi ile gitmek istediğiniz bir yere internet üzerinden bakabilirsiniz.

Uygulamaları Klasörleştirme

Birçok android cihazlarda bulunan bu özellik sayesinde ana ekranınızda bulunan dagınık uygulamaları yerine düzenli bir klasörler bulunabilir. Klasör oluşturmak için uygulamaya basılı tutup sürüklediğinizde diğer bir uygulama üzerine ekleyince klasör oluşturmuş oluyorsunuz. Oluşturduğunuz klasörü isimlendirebiliyorsunuz.

Kolay Müzik Uygulaması

Galaxy S6’daki müzik uygulaması oldukça kullanışlı. Sol üst köşedeki Playlist tuşu ile karşınıza çıkan ekranda albümler, türler, sanatçılar, şarkılar şeklinde düzenleyici alanı çıkıyor. Ayrıca kişisel müzik listenizi oluşturabilip dinleme imkanı sağlayabilirsiniz.

Yeni kilit ekran çözümü: Yön kilidi

Eğer erişim konusunda sorun yaşıyorsanız, örneğin PIN kodunuzu doğru girdiğinizden emin değilsiniz ya da her seferinde doğru şekilde çizgiler oluşturamıyorsanız, yeni ekran kilidini denemelisiniz. Yön kilidini aktif hale getirmek için Ayarlar> Kişisel> Erişilebilirlik (Kilit ekranı ve güvenlik)> Yön kilidi> Oluştur yönergelerini kullanın. Burada dörtten sekize kadar yön belirleyerek açılışı kolaylaştırabilir, titreşim, ses, görüntü ve okuma gibi seçeneklerle erişimin sınırlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Son olarak galaxy s6 öne çıkan özellikleri şimdilik bu kadar diyebiliriz. Oldukça yararlı özelliklere sahip bu cihazın satışları devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir