Samsung Galaxy S7’ye Ait Yeni Detaylar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung akıllı cep telefonu ailesindeki “S” serisinin yeni üyesi S7 hakkında bir çok yeni bilgi gelmeye devam ediyor. Jungfrau kod adındaki yürütülen çalışmada Galaxy S7, Snapdragon çipset kullanacak.

 

Samsung’un CES 2015’te tanıttığı Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modeli ile beklediği ilgiyi biliyoruz ki olağandan fazla gördü. Şimdi ise Samsung severler özellikle Edge modelindeki müthiş farklı dizayn ile yeni modellerdeki bilgileri da merak ediyor.

Hatta yapılan testlerde Samsung’un Galaxy S6 modelinin Exynos 7420 ile efsane sonuçlar alması ve en hızlısı olarak gösterilmesi Samsung’un artık Qualcomm‘dan çipset kullanmayacağını düşündürüyordu. Zira bilhassa Snapdragon 810, beklentileri oldukça boşa çıkarmış, ısınma sorunlarıyla hala boğuşmaya devam ediyor olmasıyla kullanıcıları oldukça üzmüştü.

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi ise ortaya sâdır Koreli bir teknoloji blog sitesindeki yeni gelen haberleri raporuna bakarak Samsung, kod adı”Jungfrau” olarak bilinen Galaxy S7 üzerinde olan çalışmalarına çoktan start vermiş bulunmakta. Geln bilgiye göre kısa zamanda yeni modelin görüş çalışmaları ve testleri başlatılacak.

Haberin bu kısmında bir farklılık aslında yok. Acayip olan madde ise raporun, diğerlerinin yanı sıra Samsung’un birimleri bir Qualcomm çipsetle sınav ediyor bulunduğunu itiraf ediyor olması ki buda Exynos’un ortamında fısıltılar olmasına izin veriyor.

Şayet ki bu söylentiler yakın zamanda gerçekleşecek ise, zahirî o ki Samsung’un Qualcomm ile işi tam olarakta bitmiş değil. Henüz peşin gördüğümüz Galaxy cihazlarının donanım bölümlerinde olduğu gibi, S7 modeli hem Exynoslu hem de Snapdragonlu çipsete iye olacak şekilde iki pare farklı modelde sunulabilir. Bu telefonu gen bakımından kalınlaştıracağı için kullanıcıların uygun baktığı da söylenemez.

Yazılanları akıllıca varsayarak şöyle bir olasılığı da elde etmiş oluruz; Samsung Galaxy S7 üzerinde son dokunuşları yapmadan sırf farklı seçenekleri deneyerek sınav ediyor ve S7 için en düzgün seçenekleri topluyor olabilir. Yerinde zamanları olduğu göz önüne alınırsa bu minval testler cihazın kalitesini tezyit etmek açısından çok önemli bir mevkide duruyor.

Tabii şu an bu durumlar sadece bir söylentiden ibaret lakin Samsung’un Exynos 7420 ile yarattığı farkı Snapdragon 820 bile kullanarak çeşitleme meydana getirecek olması da enteresan görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir