Samsung’dan Güvenlik İçin Göz Tarama Adımı!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğimiz üzere telefon şirketleri güvenliği artırma ve pratik kilit açma amacı ile geliştirilen parmak izi okuma uygulamalarını, hemen hemen tüm telefonlarında uyguladı. Şimdi de Samsung tarafında, göz tarama sensörü için önemli bir adım atıldı.

Yıllardır mobil güvenlik alanında çok çeşitli adımlar atıldı. Örneğin ilk zamanlarda sadece rakamlarla sağlanan pin kodu güvenliği vardı.

Pin kodundan sonra sınırlar daha fazla genişledi ve harflerde güvenliğe eklendi. Ondan kısa bir süre sonra ise Android ile şekil çizerek güvenlik adımı atıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Son olarak ise LG”nin Knock Code kilit ekranı ve farklı üreticilerin ekran üzerinde yaptığı ilginç güvenlik önlemleri ortaya çıkmaya başladı.

Ancak geçtiğimiz dönemde atılan en önemli adım parmak izi okuyucu  ile sağlanan güvenlik oldu. Her ne kadar başarılı bir adım olsa da, parmak izi okuyucuya  da tam anlamı ile güvenemeyiz.

Örneğin birileri sizleri bayıltıp parmağınızı telefona dokundurarak kolayca kilidi açabilir.

Ama rahat olun. Zira anlattığımız tüm güvenlik önlemlerinden, daha kolay, daha hızlı ve 1000 kat daha güvenli olduğu söylenen yeni bir çözüm geliyor. Samsung, Stanford Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa Iris On The Move adlı gelişmiş göz tarama sensörünün çalışmalarına başladı.

Galaxy S7’de göz tarama sensörü olabilir!

Göz tarama sensörünün ilk olarak Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 modelinde olacağı söyleniyor. Yani çalışma başarılı olursa, Samsung’un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S7’de, göz tarama sensörü görebiliriz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “Samsung’dan Güvenlik İçin Göz Tarama Adımı!

 • 29 Mart 2015 at 23:06
  Permalink

  Galaxy S7’de göz tarama sensörü olabilir! bu bana yeter 🙁

  Reply
 • 29 Mart 2015 at 23:06
  Permalink

  Galaxy S7’de göz tarama sensörü olabilir! bu bana yeter 🙁

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir