850 EVO: Samsung Yeni SSD Modelini Tanıttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung‘un SSD ailesinin son üyesi ortaya çıktı. İşte karşınızda 850 EVO.

Samsung Electronics yaptığı açıklama ile yeni SSD modeli 850 EVO‘yu resmen duyurdu. 3 bit V-NAND teknolojisi ile gelecek olan yeni SSD, performans ve dayanıklılık konusunda oldukça iddialı geliyor.

850 EVO, 3 bit 3D V-NAND teknolojisiyle üretiliyor. Yeni V-NAND teknolojisine sahip en yeni SSD olan 850 EVO, dizüstü bilgisayarlarda ve oyun bilgisayarlarında kullanılmaya uygun daha uygun bir şekilde karşımıza çıkıyor.

facebook müşteri hizmetleri

samsung 850 evo

120 GB, 250 GB, 500 GB ve 1TB kapasiteye sahip 4 farklı seçenek ile gelen 850 EVO, saniyede 520 MB/s yazma ve 540 MB/s ardışık okuma hızı sunuyor. Ürünün 1 TB versiyonunda saniye başına giriş/çıkış işlemi hızını 90K’ya çıkartan Samsung TurboWrite teknolojisi de bulunuyor.

Samsung‘un Pazarlama Ekibi’nde görevli Kıdemli Başkan Yardımcısı Unsoo Kim, yeni 850 EVO ile birlikte kullanıcılara daha iyi bir işlem deneyimi yaşatacaklarını söylüyor. Ayrıca “Samsung farklı form faktörlerine sahip V-NAND tabanlı SSD’leri piyasaya sürmeye ve pazardaki büyümesini sürdürmeye devam edecek.” açıklamasını yapıyor.

Yeni Evo 850 SSD modeli 2015 yılı içerisinde Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Türkiye‘de satışa sunulacak.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı