Samsung’un Gizlilik Sözleşmesi Tepki Çekiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Gün geçtikçe daha da gelişen teknoloji bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken, bir yandan bazı tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bu tehlikeler ise şahsımıza özel bilgilerin biz hiç fark etmeden üçüncü şahısların eline geçmesi.

facebook müşteri hizmetleri

Elektronik devi Samsung’un veri toplayan Akıllı Televizyonları için hazırlanan gizlilik anlaşması, bir çok kullanıcı tarafından tepki ile karşılandı. Bu sözleşmenin içeriğine göre, kullanıcıların akıllı televizyonlarına verdiği sesli komutlar ve konuşmaların içinde geçen bazı cümleleri kaydedip saklayacak. Sasmsgun’un açıklamasına göre bu yöntem ile ses tanıma özelliğinin gelişmesine yardımcı olacak olan bu uygulama aynı zamanda bu şekilde kaydedilen cümlelerin ve önemli bilgilerin de üçüncü taraflar sayesinde transfer edilebileceği bilgisini de bu sözleşme de belirtti. Bu bilgi ise kullanıcıların tepsini çekti.

Samsung’un bu gizlilik sözlemesi yeni bir şey değil fakat teknolojinin nimetlerinden faydalanmak için satın alınan cihazların bu şekilde şahsi bilgilerimizi kaydediyor olması, bir çok kullanıcıya rahatsızlık veriyor.

Aynı zamanda ses tanıma özelliği ile çalışan hemen her cihazın, bu şekildeki kullanıcı ihtiyaçlarını belirlemek adına aynı şekilde dinleme ve kayıt işlemlerini gerçekleştirdiğini de belirtelim.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir