Samsung’un Yeni Mini Bilgisayar Cihazı (ARTIK 10)

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung Mini ARTIK 10 Süprizi!

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung, tüketicilerdenan ve kullanıcılardan yoğun ilgi gören ve satışı fiyatı 15 TL’ye olan en küçük bilgisayar olma özelliğine sahip Raspberry Pi’ye rakip olmayı hedefleyor.Samsung’un Geliştirici Konferans toplantısında duyurusunu ve tanıtımını yaptığı ARTIK10 adı verilen platformu, güney Koreli şirketin nesneler ve internet konusuna ne kadar önem verdiğinin yeni bir kanıtı olarak teknoloji piyasasına ve teknoloji severlere duyurdu.
samsungun-99-dolara-270-tl-satilacak-olan-cihazi0
Tizen 3.0 güncellemesi olmakla beraber işletim sistemi noktasında cihazları birbiri ile rahatlıkla konuşabilecek hale getirmeyi hedefleyen Samsung firması, öte yandan ARTIK Cloud adı verilen yeni tanıttığı ve duyurusunu aylar önceden yaptığı, bulut platformuyla da bu konuda teknoloji piyasasına büyük bir yol kat ederek adım attı. Ancak hepsi bu olmayıp teknolojinin devi kore menşeili olan Samsung, son dönemin popüler mini bilgisayarı Raspberry Pi’ye de örnek yada onlar yapar biz yapamazmıyız espirisi ile gözünü dikmiş durumda.
artik-social-opengraph-lg_1024
ARTIK 10’un belirlenen fiyatı ise 99 dolar, yani yaklaşık 270 TL. Yakında masaüstü bilgisayarlardan ziyade laptoplarında yer bulamayacağı geniş bir ağ kitlesine sahip olmayı hedeflerken bir yandanda kullanıcılarında artık yer kaplamayıp ağ sistemleri büyük firmalar olsun yada işlrtmeler fabrikalarda yerini alacak. Belkide CNC tezgahlarda bile kullanılması söylentiler arasında olup az enerji ile ve tefferruat gerektirmeyen sistemiylede iş adamların bir nevi gözdesi haline gelmesi hedeflerin arasındadır.
samsung-artik-iotworld-summit-4
Şimdiden bile samsung gösteriş amaçla olsa gerek tanıtıında özelliklerinin diğer bilgisayarlara fark atacak durumda sözünü dile getiriyor.

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir