Sanal Gerçeklilik Gözlüğü

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

vebit-kongresi_1
İspanya’da barcelona şehrinde düzenlenen, teknoloji fuarı mobil dünya kongresinde sanal gerçeklilik etkinliği önemli yer tutmuştu. Güney koreli teknoloji devi samsungGear isimli sanal gerçeklilik sistemini insanlara tanıttı.Bu sistem 360 derece kamerayla ve sanal gerçeklilik gözlüklerinden oluşmaktadır. Samsung’un başkan yardımcısı Jean Daniel Ayme firması bu sistemin hem gelişimi hemde ileri düzeyde sorunsuz sağlıklı şekilde çlışması, kullanılması için yatırımlarını sürdüreceğini belirtti.Başkan yardımcısı bir konuşmasındada “Kesinlikle yapabileceğimiz çok fazla şey daha var. Sadece telefon modellerimizle ilgili değil ancak telefonun etrafında oluşturulan tüm ekosistem konusunda. Sanal gerçeklikle ilgili pek çok yeni uygulama gördük; eğitim ve satış alanında. Bu sadece bir başlangıç” ifadelerini kullandı.
vuzix-iwear-720-sanal-gerçeklik-gözlüğü1
Akıllı telefon üreticilerinden ünlü markalardan biri olan tayvanlı HTC “Vive” isimli kendi sanal gerçeklilik sistemini tanıttı.HTC‘nin Avrupa pazarından sorumlu müdürü Jon Goddard sisitem konusunda şunları kaydetti “bu yöntem sayesinde sanal bir dünyada gerçek bir deneyim yaşanabilecek” ifadelerinden başka sistemin gereçesinide ifade ederek “Lazer izleme yöntemini kullanıyoruz. Yani kutudaki iki baz istasyonu ile beraberindeki iki kontrolör ve kulaklık sayesinde lazerler tarafından izlenebiliyorsunuz. Böylece 360 dereceyle oda ölçekli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Yani odada yürüyebileceğiniz anlamına geliyor” sözlerini kullandı.
Bu sisteme katılan telefon üreticileri sayısı gün geçtikçe artıyor. Çoğu teknoloji kralları sanal gerçeklilik sisteminde çoktan rekabete başladı bile. Bu teknolojinin şimdiden türkiyede bile satışa sunuldu ve kullanıcılarında tepkileri merak konusu.

One thought on “Sanal Gerçeklilik Gözlüğü

  • 16 Haziran 2016 at 01:32
    Permalink

    Sanal gerçeklik gözlükleri gerçekten müthiş cihazlarmış. Geçen yarışmaya katıldım VR gözlük kazandım. Buradakilerden biraz farklı ama 360 derece vidyolar gerçekten çok güzel

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir