Scanbot Mobil Uygulama İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Aslında 2015’in başlarında yazdığım bir listede bahsetmiştim Scanbot’tan, fakat yeterince detaya inememiştim.

Ayrıntılı bir inceleme yapmaya karar vermemin sebebi ise, özellikle okulda aktif olarak kullanmaya başlamış olmam. Eğer sizin de okulda, iş yenide veya hayatın herhangi bir alanında hızlıca bir belge taramaya ihtiyacınız olursa, Scanbot tam da aradığınız şey.

Scanbot ile ders notları, resmi belge, alış-veriş fişi, kimlik, pasaport, fotoğraf, kartvizit ve diğer birçok şeyin kaliteli ve keskin bir görüntüsünü saniyeler içinde alabileceksiniz.

Nasıl çalışıyor?

Çalışma prensibi çok basit aslında. Taramak istediğiniz kağıdın fotoğrafını çekmek gibi aynı, fakat Scanbot’un cihazınızın dahili kamera yazılımından farkı olmasa, böyle bir uygulamaya niye gerek kalsın değil mi?

Yapmanız gereken, taramak istediğiniz belgeyi (ya da herhangi bir kağıdı), düz ve iyi ışıklandırılmış bir yüzeye koymak, Scanbot’u çalıştırmak ve kağıda paralel olacak ve ekrana sığacak şekilde cihazınızı sabit tutmak.

İşte bu aşamada Scanbot’un normal bir kamera uygulamasından farkını anlayabilirsiniz, çünkü taradığınız belgenin normal bir fotoğraftan daha keskin ve okunaklı olduğunu göreceksiniz. Bu orta düzey bir kamerayla çok detaylı çekim yapmanız anlamına gelmiyor fakat yine de fark belli oluyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu adımlardan sonrası tamamen Scanbot’a kalıyor. Yaptığınız taramada, kağıdın kenarlarını belirleyip otomatik olarak kırpıyor, yamukluk varsa dengeliyor ve görüntüyü pdf formatına çeviriyor. Sonrasında bu pdf’i canınızın istediği yöntemle başka bir cihaza ya da internete atabiliyorsunuz.

Diğer özellikleri

Ne mutlu bize ki, Scanbot’un marifetleri burada bitmiyor. Dilerseniz taradığınız belgeleri otomatik olarak istediğiniz bir bulut’a aktarabiliyorsunuz. Bunun yanında tarayabildiğiniz şeyler sadece kağıtla da kalmıyor, barkod veya QR kodu da okuyabiliyor Scanbot. Eğer taradığınız tek sayfalık bir belgenin pdf olarak kaydedilmesini istemiyorsanız, resim formatıda da kaydedebiliyorsunuz.

Scanbot Pro

Uygulamanın bir de ücretli bir versiyonu var. Ayda 2 liraya ya da bir kereliğine 12.50 TL vererek sahip olabileceğiniz Pro eklentisi, metin tanıma, otomatik isim verme ve Scanbot’un temasını değiştirme gibi özellikler sunuyor. Geliştiricilerin açıkladığı üzere yeni özellikler gelmeyi bekliyor Scanbot Pro’ya.

Scanbot’u ücretsiz olarak Google Play‘den ya da App Store‘dan indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir