Selfie Çubuğu Adam Öldürdü !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Selfie çubukları adlı kısa zaman önce piyasaya çıkan yeni teknoloji ürünleri ilk çıktığı günden itibaren bir çok kullanıcıya bir türlü kendini beğendirememişti. İşte o beğenilmeyen aksesuar selfie çubuğu, yapısından kaynaklanan bir nedenden ötürü can aldı.
Ölen turistin, araştırmalara göre hayatını kaybetmesinin tek nedeni olumsuz hava durumunda üzerinde selfie çubuğu taşıması olduğu belirlendi.

Galler’in Brecon Beacons dağında hafta sonunu iyi bir şekilde geçirmek için gezmeye giden bir adam, yıldırım çarpması sonucu hayatını yitirdi. Telegraph’ın paylaştığı bu habere göre, olayın gerçekleştiği parkın türlü yerlerine yıldırım düştü. Bu yıldırımlar sonucu iki insan yaşamını kaybederken, bir insan da ciddi şekilde yaralandı. Yaralılardan birinin verdiği bilgilere göre, yıldırım çarpan kişilerden birinin üzerinde sert bir çubuk bulunuyordu, adı da Selfie Çubuğu !

facebook müşteri hizmetleri

Özellikle gök gürültülü yağışın ve yıldırımın görüldüğü havalarda, elektrik ileten malzemelerden kesinlikle uzak durmanız gerekmekte. Buna evlerimizin içinde yer alan sabit ev telefonları da giriyor.

Fakat bu gelen haberde sanıyoruz ki selfie çubuğunun yanında olduğu ve elektirik dalgalarını üzerine çektiği, kaza zedenin aklına gelmemiş. Arama kurtarma ekipleri olayın geçtiği yere geldiğinde, kaza zede adamın üzerinde yıldırımı çekebilecek kapasiteli mekanizma bulunduran yeni teknoloji ürünü selfie çubuğu bulunmuş.

Selfie çubuğu gün geçtikçe nefret edilen bir teknolojik alet haline geliyor. Doğrusu bu cihazlar için kimi yerlerde getirilen yasaklar da bunun en çok ispat eden göstergesi. Üstüne üstlük bu olayın gerçekleşmesi ve adamın hayatını kaybetmesi, Selfie çubuğu kullananları bir kez daha düşündürür gibi duruyor.

Konuya ek olarak bir şey söylememiz gerekirse, PizzaHut adlı şirket bundan az bir zaman önce selfie çubuklarıyla alakalı bir reklamında, bu aksesuarın aslında çok tehlikeli olduğunu anlatmaya çalışmış ve reklamında da selfie çubuğu yüzünden yıldırım düşen bir adamı göstermişti.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir