Silent Hills Iptal Edildi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sonunda beklenen oldu, Hideo Kojima ve Guillermo Del Toro’nun yönetmenliğindeki yeni Silent Hill oyunu Silent Hills iptal edildi.

Konami‘de işler kötüleşmeye devam ediyor. Kafası kesilmiş tavuk gibi saçma sapan hareketler yapan şirket ilk başta Hideo Kojima ile Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain‘in bitiminden sonra yolları ayırma kararı almış, ardından da Silent Hills‘ten ismini çıkarmıştı. Bununla da yetinmeyip Silent Hills demosu olan P.T. (Playable Teaser)‘yi PSN‘den çıkarma kararı alan şirket insanların aklına “peki şimdi Silent Hills’e ne olacak” sorusunu yerleştirmişti.

facebook müşteri hizmetleri

Aslında Silent Hills‘in iptal olduğu haberini ilk bizzat Guillermo Del Toro yaymıştı. San Francisco Film Festivali’nde kendisine Silent Hills ile ilgili sorulan bir soruya “Silent Hills gerçekleşmeyecek ve bu benim kalbimi kırıyor” cevabını vermişti. Yine de resmi ağızdan bir duyuru gelmediği için kimse bu açıklamayı umursamamıştı.

P.T. PSN’den Kaldırılıyor

Ardından Silent Hills‘in baş karakterine sesi ve modeliyle hayat verecek olan Norman Reedus da buna benzer bir açıklamada bulundu. “Büyük bir merakla beklediğim bu projeyle ilgili çok büyük hayalkırıklığı yaşadım. Umarım proje tekrar hayata döner. Herkes adına üzgünüm” şeklinde tweet atan Norman Reedus, insanların kafasındaki soru işaretlerini teker teker yok etmeye başlasa da yine de ortada resmi bir haber yoktu.

Bugün ise Konami beklenen açıklamayı yaptı; zaten son açıklamalar ve hareketlerle “ben iptal edildim” diye bağıran oyunu resmi olarak iptal edildiğini duyurdu. Buna rağmen Silent Hill serisi konusunda çalışmaların devam ettiğini, gelecekte yeni Silent Hill oyunları göreceğimizi açıkladı. Umarız Konami en az Silent Hills kadar çarpıcı bir proje ile hayranlara geri döner.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir