Skype Android Sürümü Güncellendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Şu anda dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan görüntülü/sesli sohbet programı Skype’ın Android sürümüne yeni bir güncelleme geldi.

Skype 5.2 güncellemesinde küçük bug düzeltmeleri dışında iki büyük farklılık mevcut. Birincisi artık çevrimdışı kullanıcılara görüntü yollanabilmesi. İkincisi ise (ki benim nezdimde geç kalınmış bir özellik) Picture in Picture özelliği.

Eğer güncellemeden önce sıkllıkla Skype kullana biri iseniz, görüntü yollamak istediğiniz kişinin çevrimiçi olması gerektiğini muhtemelen biliyorsunuz. 5.2 güncellemesi ile Skype, artık kullanıcıların çevrimdışı kullanıcılara görüntü yollamasına izin veriyor. Gönderilen resim alıcı çevrimiçi olduğunda görülebiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Picture in Picture özelliği ise aslında bildiğimiz bir şey. Skype’ta görüntülü konuşma yaparken aynı anda başka bir uygulama kullanmamıza olanak sağlıyor. Daha önce de dediğim gibi geç kalınmış ve geldiği çok iyi olmuş bir özellik. Biz site yazarları olarak arada Skype üzerinden toplantılar yapıyoruz ve bazı örneklemeler için aynı anda başka bir sayfa açmamız ya da siteye göz atmamız gerekebiliyor. Gerçi toplantılara olabildiğince bilgisayar üzerinden katılıyoruz fakat bu güncellemeden sonra evde değilken de rahatlıkla katılım sağlayabilirim diye düşünüyorum.

5.2 güncellemesinin getirdiği bir diğer yenilik ise çağrı kalitesinin artması, ki bunun sağlayacağı faydayı anlatmaya bile gerek yok.

Android cihazlar için Skype’ı buradan indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir