Skype Android ve iOS Uygulamalarını Baştan Yaptı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft bugün Skype’ın Android ve iOS uygulamalarını geniş ölçekte değiştirerek güncelledi. Uygulamalar mağazalarda güncellenmeye hazır. Peki neler değişti ?

Aslında uygulama tamamen baştan tasarlandı. Şirketin duyursunda da “Yeniden tasarlanan Skype artık daha doğal ve kullanışlı” mesajı verildi. Aslında uygulamada küçük değişiklikler yok. Microsoft uygulamaya geniş perspektiften bakarak tüm tasarımı değiştirmiş durumda.

Skype’ın yeni arayüzü Google’ın ‘materyal tasarım’ (Tasarımla ilgileniyorsanız Google’da ‘material design’i araştırarak bulabilirsiniz.) sistemiyle tasarlanmış durumda ancak tamamına adapte edildiği söylenemez.Skype’ın açıklamasına göre artık Android telefonlarda kullanım çok daha kolay bir hale getirildi. Fakat burada Android tabletlerden bahsedilmiyor.

Android’lerdeki Skype uygulamasında en temel değişiklik butonların yerini alan tek bir açılır düğme. Size uygulamda herhangi bir yerden kolayca sesli veya görüntülü arama, chat ya da video mesaj gönderebilme özelliği sunuyor. Mesaj penceresi ise size kaç okunmayan mesajınız olduğunu daha iyi gösterecek şekilde geliştirilmiş durumda.

facebook müşteri hizmetleri

skype mobil android güncellemesiUygulamanın iOS versiyonunda ise mesajlarınıza daha hızlı ulaşmanız önemsenmiş durumda. Navigasyon sistemi geliştirilen uygulamada kişiyi hızlıca kaydırdığınızda video arama ve sesli arama gibi hızlı düğmeler ortaya çıkıyor. Ayrıca sesli veya görüntülü aramalarda artık link paylaşımı, fotoğraf gönderme, emojiler ve konum bilgisi gönderme fonksiyonları artık daha kolay.

skype ios ipad iphone güncellemesiAndroid’den farklı olarak iOS güncellemesi iPad ailesi için de geldi. iPhone’lar için gelen yeniliklerin hepsi iPad’lere de geldi.

Ayrıca artık kişileri Skype veritabanında aramak daha kullanışlı ve kolay bir hale gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir