Skype Görüşmesini Antreman Yapmak İçin Kullan!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yaz yaklaşıyor ve tanıdığım, tanımayıp tanıklık ettiğim herkes diyete başladı. Bunun yanı sıra diyetin yanında kaçınılmaz olarak da hepsi kendince spora başladı. Bir panik halidir aldı başını gidiyor. Sosyal mecralarda, motivasyon olsun diye spora başlamadan öncesi ve sonrası fotoğrafları mı koyanlar dersin, zayıflamanın altın kurallarını paylaşanlar mı dersin, kendi zayıflama hikayelerini paylaşanlar mı dersin. Ne ararsan…

Sonuçta herkes az giyinik olma sezonuna girecek, millet harıl harıl evlenecek. Geri kalanlar onların düğününe gidecek. Kimisi bikinisini giyecek ortalarda cirit atacak. Haklı olarak da herkes çaresini başka bir şeyde arıyor. Sonuçta bikini vücuduna çoktan kavuşmuş insanları, havlu pareo ne bulursa üzerine alıp, kendini kamufle ederek izlemek zorunda kalma durumu var. Vay onların haline.

Diyet yaparak zayıflamak elbette ki mümkün fakat spor öyle bir bırakılıp bir başlanacak deyim yerindeyse oyuncak edilecek bir aktivite değildir. Nitekim vücuda da bir öyle bir böyle yapılmaz. Yapmayın, yazıktır. Düzenli spor aynı zamanda zinde bir zihnin de anahtarı. Vücudun ne kadar dinçse, zihnin de o kadar dinç olacak elbette ki.

Diğer yandan o spor öyle kafaya göre yapılırsa geri dönüşü olmayan sakatlıklara dahi yol açabilir ki bunu söylememe gerek olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla, nasıl ki evde tesisat bozulduğunda işin ustası bir tesisatçı çağırıyoruz, konu vücudumuz olunca yine bir bilene danışmalıyız.

facebook müşteri hizmetleri

Hal böyle olunca ortaya çok belirgin sonuçlar çıkıyor. Ya gidersin bir spor salonuna yazılır şu personal coach dediğimiz abi/ablalara danışırsın (onları da spor salonunun içinde bir kere boş yakalayabilene helal olsundur) ya da şimdi bahsedeceğim uygulamayı değerlendirmeye alırsın.

nike-ntc-session-2

Nike Training Club, nam-ı diğer NTC, spor salonuna gitmeye vakit bulamayan, gidip de aradığı ilgi alakayı bulamayan, işten eve evden işe yaşayan, “ya evde olsa yaparım da şimdi gym’e gitmeye üşeniyorum” diyen, senin benim gibi insanları düşünerek bir uygulama çıkarmıştı. Bu uygulamayı zaten duymuş, hatta İOS ya da Android işletim sistemli telefonuna / tabletine indirmiş, kullanmışsındır bile.

Bu uygulama işin içine bir de Skype‘ı sokmuş. Skype kullanan kişiler, NTC‘nin uzman antrenörleri ile karşılıklı spor yapma deneyimine erişebilecekler. Bunun için de tek yapmanız gereken antremanınızı seçmek (incelme / sıkılaşma / güçlenme) ve sevgili hocanızın yönlendirmeleri ile sporunuzu evinizin ortamında yapabilmek.

Bu arada en önemli kısmını sona sakladım. Antremanınızı bitirdikten sonra “efenim ben incelme antremanını bitirdim şimdi sıkılaşmaya mı geçeyim?”, “bir ayda 5 kiloyu nasıl veririm?” gibi konu ile ilgili sorularınızı az önce karşılıklı antreman yaptığınız pek sevgili “personal coach“unuza yöneltebileceksiniz. Nerede bu adres diyenleri duyar gibiyim. Adresiniz burada efendim;  İşte size yaza fit girmenizi garantileyen, evinize, salonunuza kadar gelen özel antrenörünüzü sundum. Saygılar bizden.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir