Skype Windows 8 Sürümünde Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows 8 Skype sürümü içerisinde fark etmiş olduğunuz gibi ekran paylaşımı özelliği bulunmuyor. Üçüncü parti uygulamaları ile Skype Windows 8 arayüzüne bu özellik eklenebiliyor olsa da Tech Kafa olarak daha sonra sorun çıkarabileceğini düşündüğümüz özelliklere sahip programları tavsiye etmek istemiyoruz. Skype resmi internet sitesi ve topluluk sayfası içerisinde de konu ile ilgili gerçekleştirilen açıklamada kullanıcıların Windows 8 Skype sürümü içerisinde ekran paylaşımını kullanabilmeleri için Skype’ın Windows 8 uygulama versiyonunu değil, masaüstü versiyonunu kullanmaları tavsiye ediliyor.

Windows 8 Skype arayüzünü seviyor ve diğer konuşmalarınız için bu uygulamayı da bilgisayarınızda bulundurmak istiyorsanız her iki uygulamayı da aynı anda yüklü olarak bulundurabilmeniz mümkün. Ancak Skype aramalarında sorun yaşamamak adına iki uygulamadan birini arka planda çalışacak şekilde ayarlamanız sizin için daha iyi olacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

Sorunsuz bir şekilde tek uygulama üzerinden Skype ekran paylaşımı özelliğini de kullanmak isteyenler ise aşağıdaki adımları takip ederek Windows 8 Skype uygulamasını kaldırabilir, Skype masaüstü programını kurabilirler:

1. Windows 8 ana arayüzü içerisinde sol altta bulunan ok tuşuna basarak tüm uygulamalarınızın bulunduğu pencereyi açın.

2. S harfi altında bulunan Skype uygulamasına sağ tıklayarak kaldır seçeneğine tıklayın. Burada Windows size hesabınıza bağlı tüm cihazlarınızdan uygulamayı kaldırma özelliğine de sunuyor. Tercih size kalmış.

3. Uygulama kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra buradan Skype masaüstü programını indirip kurun.

Böylece sorunsuz olarak Skype kullanımınıza devam edebilir, Skype ekran paylaşımı özelliğini kullanabilirsiniz. Skype masaüstü programında ekran paylaşımı özelliğini kullanmak için konuşmalarınız sırasında üst sekmeden Çağrı – Ekran Paylaşımı seçeneğini kullanabilir yada konuşma ekranı içerisindeki “artı” simgesine tıklayarak ekran paylaşımı özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir