Sleep Cycle Uygulaması ile Uykunuzu Düzene Sokun

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Evet hepimizin sorunudur sabah kalkamamak, uykumuzu alamamak. Peki ya bir çözümü var mı? Aslında var annelerimizin dediği erken yat önerisi gibi değil daha teknolojik bir çözüm. Sleep Cycle uygulaması!

Nedir bu Sleep Cycle Uygulaması

Uygulama aslında basit bir algoritma ile çalışıyor. Uyurken uygulamayı yanıbaşınıza koyuyorsunuz uygulama da sizin uyurken yaptığınız hareketleri cihazınızın yer çekimi sensörleri ile kaydedip hangi uykunuzun hangi safhasındasınız (ağır, hafif vs) kaydediyor. Sabah uyandırma işleminide uykunuzun en hafif olduğu zamanda yapmaya çalışıyor.

Kullanım

Uygulamayı açtığımızda çoğu uygulamada olduğu gibi bizi nasıl kullanılır sayfası karşılıyor. İlk dikkat etmemiz gereken yer de cihazınızı nereye koyacağımız. Cihazınız gece boyunca hareketlerinizi gözleyeceği için çok uzakta olmamalı. Yastık altı ya da yatağınızın altına da koymak cihazınızın ısınmasına sebep olacaktır. En iyi seçim yastığınızın yanı olur. Bunu kontrol etmek için nasıl kullanılır bölümündeki test ekranından faydalanarak test edebilirsiniz. Cihazımızı koyduktan sonra “Start” tuşuna basıyoruz ve yüzüstü yatıp yavaşca ters dönüyoruz. Eğer cihaz ötmüşse bilin ki cihazınızı doğru yere yerleştirmişsiniz.

Settings bölümünde ise alarmı, titreşimi, melodi gibi birçok seçeneği değiştirip kişiselleştirebiliyoruz. Ayrıca 5 gün uygulamayla uyuduktan sonra program sizin uyku düzeninizi kalibre ediyor uygulama. Bunu da buradan silebiliyorsunuz.

facebook müşteri hizmetleri

Asıl bölümde ise uygulamaya bizi saat kaç arası uyandırmasını istediğimizi giriyoruz. Burası ise şöyle çalışıyor. Mesela saat 7.30 ile 8.00 arası uyanmak istiyorsunuz ve bunu ayarladınız. Uygulama saat 7.30 ve 8.00 arası hareketlerinize bakıyor ve o zaman aralığında hafif uykuda olduğunuzu anladığı zaman sizi uyandırıyor. Eğer hafif uykuda olduğunuzu yespit edemezse sizi 8.00’da uyandırıyor.

Ayrıca uygulamanın ilk açıldığı zaman gelen bilgi ekranının Türkçesi bir göz atın derim:

*Sleep Cycle resmi bir medikal/sağlık uygulaması değildir. Elde edilen sonuçlar kesinlikle tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.

* Uygulamayı kullanmadan önce Uçak Moduna geçilmesi önerilmektedir. Bu sayede cihazın tüm kablosuz ağı devre dışı kaldığı için hem manyetik alan etkisi çok çok azalmakta, hem de pil tüketimi çok düşmektedir.

* Uygulama uzun süre açık kalacağı pili az iken kullanılmamalıdır. Aksi takdirde uygulamanın ortasında pili bitebilir ve alarm çalmadığı için işinize/okulunuza geç kalabilirsiniz  Özellikle uçak modunun kullanılmadığı durumlarda, cihazı şarjda bırakmakta fayda var, yoksa pil çabuk bitecektir.

* Cihaz kesinlikle hava almayacak şekilde yastık veya yatak altına konmamalıdır. Özellikle şarjda iken ısınacağından, bir de üstünün hava almayacak şekilde kapatılması daha da ısınmasına neden olacaktır.

* Uygulama, Tempur diye tabir edilen özel ortopedik yataklarda doğru sonuç elde edemiyormuş.

Uygulama şu anda sadece IOS ve Android için var ve bu uygulama paralı. Paralı da olsa denemenizi mutlaka öneririm.

Uygulamaya Google Play Store üzerinden buradan,

AppStore üzerinden ise buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamayla ilgili soru ve sorunlarınız için Tech Kafa Forumdan yardım isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir