Smart Tv alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Smart Tv alırken dikkat edilmesi gerekenler, Smart tv alırken dikkat edilecekler, Televisyon alırken nelere dikkat edilmeli, 4k Teknoloji nedir

SMART TV alırken öncelikle sizin talebinizi karşılamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Örnek olarak siz Smar tv alırken ne amaçlı alıyorsunuz.

  1. Evde Televiyon amaçlı
  2. Ps4 vb. cihazları bağlamak için
  3. Ofis için çalışma alanında anlık özet görüntüler için gibi gibi

Smart tv alırken nelere dikkat etmeliyiz

Çözünürlük

Bunun gibi birçok işlem için Smart Tv seçenekleri olabilir. Ev kullanıcıları öncelikle boyut yani evin içerinde ne kadar bir alanda Smart Tv için yer ayarlamış buna dikkat edilmesi gerekir.

47 inç, 37 inç vb.

Ev kullanıcıları ek olarak fiyat konusunda da bir kota belirlemeleri gerekebilir. Ne kadar düşük bütçe ile daha iyi bir Smart tv alabilirim gibi.4k Smart tv özellikleri

facebook müşteri hizmetleri

Oyun için alınacak bir Smart Tv’de ise en önemli özelliklerden biri çözünürlük diğeri ise Hertz yani saniyedeki yenileme hızı bu bilgiler oyun televizyonları için önemli noktalar.

Parlaklık ayarı da kullanıcılar için önemli ve ayırıcı bir özellik. Çünkü Samsung Natural Tru Color seçeneği sunarken, Philips Dynamic Contrast Enhancement özelliğini kullanmaktadırlar.

Curved

Curved yani kavisli ekran, bu teknolojiler günümüzde iyice yayıldı. küçük boyutlu monitörlerden büyük boyutlu Smar Tv’lere kadar bir çok cihazda karşılaşmamız mümkün. Curved teknolojisi yani derinleşme ile kullanıcının daha iyi alanda görüntü almasına yardımcı oluyor. Duruşa göre daha net bir görüntü izleyebiliyorsunuz.

curved teknolojisi alırken nelere dikkat edilmeli

4K Teknolojisi

4K teknolojisinden de bahsedecek olursak. Bu teknoloji yüksek çözünürlük ile yüksek kalitede görüntü almamıza olanak sağlıyor. 2160p yani 1080p’nin 2 katı bir çözünürlük sunuyor. UHD olarak geçiyor bu çözünürlükte görüntü kalitesi artıyor. 4K bir televisyon aldınız fakat Türkiye’de şuanda 4K yayın yapan kanal sayısı çok düşük. Burada dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise Uydu alıcınızın da 4K yayını desteklemesi gerekiyor.

4k Smart tv özellikleri

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir