Snapchat’ten Para Göndermek Artık Mümkün

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Snapchat‘i silinebilen anlık mesajları ile tanıyoruz. Firma pazartesi günü yaptığı açıklama ile Snapchat uygulamasına yeni bir özellik ekleyeceğini bildirdi.

Snapchat ile para göndermek iOS ve Android uygulamaları üzerinden kolay bir şekilde yapılabilecek ve bu Snapcash olarak adlandırılacak.

Snapcash‘in çalışabilmesi için öncelikle konuşma içinde olmanız gerekiyor yani sadece mesajlaştığınız arkadaşlarınıza para gönderebilirsiniz. Para göndermenin iki yolu var. İlki ve daha kolay olanında Snapchat ekranında dolar işareti yapmanızın arkasından tutarı yazıyorsunuz, sarı olan mesaj gönderme butonu da yeşil bir dolar simgesine dönüşüyor ve buna bastığınız da paranızı göndermiş oluyorsunuz.

Snapcash

İlk para gönderiminizde uygulama sizden Square aracılığıyla bir bankamatik kartı istiyor. 18 yaşından büyük olduğunuzu doğruladıktan sonra kart numarasını giriyorsunuz. Ardından güvenlik kodu ve posta kodunuzu da girdikten sonra gönderim tamamlanıyor.

İkinci yol ise “swipe-to-send” yani kaydırarak gönderme. Mesajlaşma ekranına üç dolar simgesi girdiğiniz de 1’lik banknot görüntüsü ekrana geliyor, bunları yukarı kaydırarak ta gönder iminizi yapabiliyorsunuz.

facebook müşteri hizmetleri

 

snapcash1

Para gönderimini yaptığınızda alıcı da Snapchat tarafından bilgilendiriliyor. Alıcının da dolar sembolüne basarak Square aracılığıyla bankamatik kartını tanıtması gerekiyor.

Snapcash mesajları ise normal Snapchat mesajları gibi otomatikman silinmiyor. Snapcash ile birisine para gönderdiğiniz de ise bu işlemi iptal edemiyor ve ya geri alamıyorsunuz. Alıcıların ise bankamatik bilgilerini girip parayı alabilmek için 24 saatleri oluyor.

Kullanıcılar Snapcash ile tamamlanmış para gönder imlerini geçmiş ile kontrol edebiliyorlar. Bunun için uygulamanın ana menüsüne girmek gerekiyor. Snapcash‘in öyle çok fazla da güvenlik ayarları yok, sadece her ödeme için kartınızın güvenlik kodunu kullanmayı seçebilirsiniz.

Uygulama aynı zamanda size ne kadar para gönderip alabileceğinize bir sınır koyuyor. İlk kullanımda size haftada 250$ sınır verirken, bazı durumlarda bu 2,500$’a kadar yükselebiliyor. Bu da Snapchat üzerinden Square‘de tam adınızı, sosyal güvenlik numaranızı ve ve doğrum tarihinizi doğrulamanız ile oluyor. Yani başlangıç olarak aylık para alma limitiniz 1,000$ oluyor. Bunu Square‘de kimliğinizi doğrulayarak yükseltebilirsiniz.

Yani Snapchat üzerinden para yollamak bir selfie yollamak kadar kolay gözüküyor. Kişisel bilgilerinizi ve bankamatik kartınızı uygulama işe paylaşmakta bir sakınca görmüyorsanız para gönderip almak sadece birkaç adımda kolaylıkla tamamlanıyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir