Snapdragon 820 Kullanacak Yeni Akıllı Telefonlar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Piyasada bulunan birçok akıllı telefon firmaları yeni amiral gemileri için Qualcomm üretimli Snapdragon serisi işlemcilerini kullanıyorlar. Fakat son model olan Snapdragon 810 modelinde LG firmasının G4 modelinde ısınma sorunları oluşturduğu için kullanılmamıştı. Onunla beraber bazı firmalar 810 modeli yerine 808 işlemci tipini tercih etmişti. Qualcomm ise bu sorun ve şikayetlerin ardından yeni modeli olacak Snapdragon 820 ile bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Birçok marka ve model şimdiden anlaştı ve bu yeni çipseti yeni modellerinde kullanacaklar.

facebook müşteri hizmetleri

Sizlere Snapdragon 820 kullanacak olan yeni akıllı telefon modellerini listeledik.

Mstar S700 Pro

Çin’in markalarından biri olan firma Mstar S700 Pro modelinde Snapdragon 820 kullanması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız cihazdan işlemci haricinde 4 GB RAM ve 4K ekran gibi birçok yeni teknolojili donanım parçaları kullanması bekleniyor.

Sony Xperia Z5

Sony’in Z4 modeli global pazara Z3+ adı ile piyasaya giriş yapmıştı. Onun ardından çıkacak Z5 modelinde firma tıpkı Mstar gibi 4K çözünürlüğe sahip bir ekran ve Snapdragon 820 modelini kullanması bekleniyor. Ayrıca kamera konusunda üst seviye performanslar sunan şirket bu modelinde Exmor RS IMX230 sensörlü bir mercek kullanacak.

LG G4 Pro

G4 modeli ile tasarımında büyük bir değişikliğe giden LG firması deri bir arka kapak kullanarak farkını ortaya koymuştu. LG G4 modelinin ardından LG G4 Pro modeli ile devam edecek firma 4 GB RAM ve 1440 x 2560 çözünürlüğüne sahip bir ekran kullanacak. Ayrıca işlemci olarak Snapdragon 820 modelinide kullanması beklenen firmalardan biri.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir