Snapdragon 820 Tanıtıldı !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Birçok akıllı telefon modellerinde gördüğümüz ve üreticilerin sıklıkla tercih ettiği Qualcomm’un Snapdragon işlemci serisinin 810 modelinde bazı ısınma sorunları gün yüzüne çıkmıştı. Bu ısınma sorunlarından dolayı LG’nin amiral gemisi G4 dahil birçok cihaz 810 modelini tercih edecekken sorunlardan dolayı bir alt modeli tecih etmek zorunda kalmıştı. Şimdi ise yapılan etkinlik ile merakla beklenen 14nm FinFET teknolojisi ile üretilen Snapdragon 820 tanıtıldı ve tüm detayları haberimizde derledik.

facebook müşteri hizmetleri

Düzenlenen etkinlikte yeni yonga setinin tanıtılmasının haricinde ısınmadan dolayı büyük şikayetler gelen Snapdragon 810 işlemciside akıllara geldi. Bu kötü anıları arkada bırakarak Snapdragon 820 ile yüksek performanslar hedefleniyor. 14nmFinFET teknolojisi ile üretilen yeni çipset ile ARMv8 tabanında çeşitli özelleştirmeler yapılıyor. Yeni çipset ile beraber X12 LTE model performasında arttırılarak seviye 600 Mbps hız limitine eriştirilebilecek. Ayrıca Snapdragon 820 işlemcisi 802.11ac 2 x2 MU-MIMO bağlantılarınıda içererek ac performasıda oldukça artışa geçecek. Hala geliştirilmekte olan 802.11ad ilede gigabit seviyeleri görülebilir durumda.

Geliştirilen ve güçlendirilen çekirdekler sayesinde önceden ulaşılamayan performans ve enerji tasarruf rakamları yeni çipset ile rahat bir şekilde yapılabiliyor. Önceki dönemlere göre farklı çekirdekler kullanıldığından dolayı oldukça güçlü bir işlemci bizleri bekliyor diyebiliriz. CPU hala işlemci çipsetlerinde SoC’da bilinen çekirdeklerden her biri genel performansın hızını ve kalp dengesini ayarlıyor. Kyro son teknoloji 14nm FinFET ile üretiliyor ve 2.2 GHz hızlara dahi ulaşabiliyor. Son olarak tüm performansa bakarsak Snapdragon 820 işlemcisi 810’a göre iki kat daha güçlü performans sergiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir